Temos
Cordarone
Vaistinis preparatas: Cordarone
Puslapis: 2


Jeigu būtina itin skubi pagalba, gydytojo nuožiūra 150 – 300 mg dozę, praskiestą 10 – 20 ml 5( giukozės tirpalo, galima lėtai, t. y. per 3 minutes, suleisti į veną. Po to mažiausiai 15 min. kitos dozės švirkšti negalima. Tokiu būdu gydomus pacientus būtina atidžiai stebėti, pvz., intensyviosios terapijos skyriuje (žr. 4.4 skyrių).

Išskirtiniu atveju, kai vyksta kardiopulmoninis gaivinimas ir yra šokui (defibriliacijai) atsparus skilvelių virpėjimas, pradinė į veną leidžiama dozė yra 300 mg (arba 5 mg/kg kūno svorio). Ją reikia praskiesti 20 ml 5% gliukozės tirpalo ir greitai sušvirkšti į veną. Jei skilvelių virpėjimas tęsiasi, galima apsvarstyti papildomos 150 mg (arba 2,5 mg/kg kūno svorio) dozės sušvirkštimą į veną.

Kontraindikacijos

Amjodaroną draudžiama vartoti toliau išvardytais atvejais.

Padidėjęs jautrumas amjodaronui, jodui arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.

Sinusinė bradikardija, sinoatrialinė blokada.

Sinusinio mazgo silpnumo sindromas (sinusinio mazgo veiklos sustojimo pavojus), atrioventrikulinė širdies blokada, išskyrus atvejus, kuomet implantuotas elektrostimuliatorius.

Dviejų ar trijų pluoštų laidumo sutrikimas, išskyrus atvejį, kuomet pacientui implantuotas nuolatinis elektrostimuliatorius arba yra gydomas intensyvios priežiūros skyriuje, kur amjodarono švirkštimo metu yra galimybė panaudoti elektrinį sistolę sukeliantį stimuliatorių.

Skydliaukės funkcijos sutrikimas.

Nėštumo laikotarpis (išskyrus neabejotinai būtinus atvejus).

Žindyvėms.

Didelio laipsnio hipotenzija, kolapsas.

Hipotenzija, sunkus kvėpavimo funkcijos nepakankamumas, kardiomiopatija arba širdies funkcijos nepakankamumas.

Mažesniems negu 3 metų vaikams, nes preparato sudėtyje yra benzilo alkoholio.

Kartu su vaistais, galinčiais sukelti polimorfinę skilvelinę paroksizminę tachikardiją (torsade de pointes) (žr. 4.5 skyrių).

Šios kontraindikacijos netaikomos, kai vyksta kardiopulmoninis gaivinimas ir yra šokui (defibriliacijai) atsparus skilvelių virpėjimas.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Specialūs įspėjimai

Paprastai nerekomenduojama amjodarono švirkšti į veną dėl galimos hemodinaminės rizikos (didelio laipsnio hipotenzija, kolapsas). Amjodarono tirpalą reikėtų infuzuoti į veną.

Injekcijos į veną galimos tik reanimacijos skyriuje skubios pagalbos metu, kai kiti gydymo metodai nepadeda. Būtina nuolat stebėti būklę (EKG, kraujospūdį).

Dozė yra 5 mg/kg kūno svorio. Išskyrus atvejus, kai vyksta kardiopulmoninis gaivinimas ir yra šokui atsparus skilvelių virpėjimas, amjodaroną būtina sušvirkšti ne greičiau kaip per 3 minutes. Intraveninė injekcija neturėtų būti pakartojama anksčiau kaip po 15 minučių nuo pirmosios net jei tai bus tik 1 ampulė (galimas negrįžtamas kolapsas).

Amjodarono negalima maišyti su kitais vaistiniais preparatais tame pačiame švirkšte ar švirkšti per tą patį intraveninį kateterį. Jei amjodaroną reikia švirkšti nuolat, preparatas turi būti infuzuojamas į veną (žr. 4.2 skyrių).

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos