Temos
MoxonidinHEXAL
Vaistinis preparatas: MoxonidinHEXAL
Puslapis: 2


Buvusi angioneurozinė edema.

II arba III laipsnio atrioventrikulinė blokada.

Piktybinė aritmija.

Širdies nepakankamumas (žr. 4.4 skyrių).

Sunki išeminė širdies liga ar nestabili krūtinės angina.

Sunki kepenų liga.

4.4. Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Kadangi nepakanka patirties, moksonidino patariama nevartoti, jei yra:

protarpinis šlubavimas;

Raynaudo liga;

Parkinsono liga;

epilepsija;

glaukoma;

depresija;

nėštumas ar žindymo laikotarpis (žr. 4.6 skyrių);

pacientas jaunesnis negu 16 metų.

Jei yra vidutinio sunkumo inkstų veiklos sutrikimas (glomerulų filtracijos greitis didesnis negu 30 ml/min., bet mažesnis negu 60 ml/min., kreatinino koncentracija serume didesnė negu 105 (mol/l, bet mažesnė negu 160 (ol/l), būtina nuolat stebėti ypač gydymo pradžioje, moksonidino hipotenzinį poveikį. Tokiems ligoniams dozę reikia nustatyti labai atidžiai.

Nutraukus moksonidino vartojimą, atoveiksmio sukelto kraujo spaudimo padidėjimo iki šiol nepastebėta. Vis dėlto patariama gydymą moksonidinu nutraukti ne iš karto, bet laipsniškai per dvi savaites (žr. 4.2 skyrių).

Jeigu moksonidinas yra vartojamas kartu su (-adrenoblokatoriumi ir gydymą abiem vaistais reikia nutraukti, kad per daug nepadidėtų kraujospūdis, pirmiausia būtina nutraukti gydymą (-adrenoblokatoriumi ir tik po to praėjus kelioms dienoms – moksonidinu.

Labai atsargiai moksonidino reikia vartoti ligoniams, kuriems yra sunkus smegenų kraujotakos nepakankamumas, periferinės kraujotakos sutrikimas ar kuriuos neseniai ištiko miokardo infarktas.

Kadangi nepakanka klinikinių duomenų, ar ligoniams, sergantiems vidutinio sunkumo širdies nepakankamumu, moksonidino vartoti saugu, nežinoma, todėl tokiems pacientams medikamento reikia vartoti atsargiai.

Žmonėms, kuriems yra retas paveldimas galaktozės netoleravimas, Lapp laktazės trūkumas ar gliukozės ir galaktozės rezorbcijos nepakankamumas, šio medikamento vartoti negalima.

4.5. Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Moksonidino vartojant su kitokiais vaistais nuo aukšto kraujospūdžio pasireiškia stipresnis hipotenzinis poveikis.

Moksonidinas gali stiprinti triciklių antidepresantų (minėtų vaistų kartu patariama nevartoti), vaistų nuo nerimo, alkoholio, raminamųjų bei migdomųjų preparatų poveikį. Jei benzodiazepinų vartojama kartu su moksonidinu, gali pasireikšti stipresnis raminamasis poveikis. Pastarasis medikamentas, vartojamas kartu su lorazepamu, šiek tiek mažina pacientų gebėjimą pažinti.

Moksonidinas šalinamas per inkstų kanalėlius sekrecijos būdu, todėl jis gali sąveikauti su kitais minėtu būdu šalinamais vaistais, pvz., rusmenės preparatais, insulinu, sulfanilkarbamidu, nitratų dariniais, preparatais nuo reumato, hiperglikemijos, virškinimo trakto opų, alopurinoliu, kolchicinu, probenecidu, skydliaukės ekstraktais. Tolazodinas gali mažinti moksonidino poveikį. Ši sąveika priklauso nuo dozės.

4.6. Nėštumas ir žindymas

Nėštumas

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos