Temos
BUPIVACAINUM WZF Polfa
Vaistinis preparatas: BUPIVACAINUM WZF Polfa
Puslapis: 2


50  100

*

Nuo dalinės iki visiškos

*

*

Epidurinė juosmens (gimdymo metu)

*

6  12

*

30  60

*

Nuo dalinės iki visiškos

*

*

Kaudalinė epidurinė

*

15  30

*

75  150

*

Nuo dalinės iki visiškos

*

*

Periferinių nervų blokada

*

Ne daugiau kaip 30

*

Ne daugiau kaip 150

*

Nuo dalinės iki visiškos

*

*

* - jei taikoma nenutrūkstamos anestezijos metodika, kiekviena pakartotinė preparato injekcija stiprina motorinę blokadą. Pirmoji pakartotinai suleista dozė sukelia tokią motorinę blokadą, kad galima operuoti pilvo srityje.

Vaikai

Vaikams vartojamas 0,25 % bupivakainas.

Senyvi žmonės

Senyviems bei išsekusiems pacientams bupivakaino dozę reikia mažinti.

Kepenų funkcijos sutrikimas

Ligoniams, kuriems yra kepenų funkcijos sutrikimas, bupivakaino dozę reikia mažinti.

Inkstų funkcijos sutrikimas

Preparatas šalinamas per inkstus, todėl pacientą būtina atidžiai stebėti. Gali būti naudingą mažinti dozę.

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas bupivakainui ar bet kuriai pagalbinei vaistinio preparato medžiagai (žr. 6.1 sk.) ar kitokiems amidiniams lokalaus poveikio anestetikams.

Kardiogeninis ar hipovoleminis šokas.

Intraveninė regioninė anestezija.

Patologinė būklė, kurios metu draudžiama taikyti epidurinę nejautrą bet kokiu anestetiku: meningitas, poliomielitas, intrakranialinė hemoragija, poūmė piktybinės anemijos sukelta nugaros smegenų degeneracija, galvos bei nugaros smegenų auglys, stuburo tuberkuliozė, pūlinė odos infekcija numatomoje švirkštimo vietoje, koaguliacijos sutrikimas, gydymas antikoaguliantais.

Sunkioji miastenija.

Anestezija sukeliant paracervikalinę blokadą.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Švirkšti lokalaus poveikio anestetikų gali tik pakankamos darbo su jais patirties turintis bei toks gydytojas, kuris žino, kokį toksinį poveikį gali sukelti šie preparatai.

Lokalaus poveikio anestetikų galima vartoti tokiu atveju, kai yra sąlygos gydyti deguonimi bei atlikti kardiopulmoninį gaivinimą. Jei pasireiškus nepageidaujamam poveikiui tinkama pagalba suteikiama ne iš karto, gali atsirasti acidozė ir nutrūkti širdies veikla.

Buvo atvejų, kai bupivakainu sukeliant epidurinę anesteziją ar periferinių nervų blokadą nutrūko širdies veikla ir pacientas mirė. Kai kuriais atvejais kraujotaką palaikanti širdies veikla atsinaujino tik po ilgo gaivinimo. Buvo atvejų, kai tinkamai atliktas gaivinimas buvo neveiksmingas.

Bupivakaino griežtai draudžiama švirkšti į kraujagyslę (žr. 4.2 skyrių). Perdozavus ar netyčia sušvirkštus į kraujagyslę, gali atsirasti ūminių sisteminio toksinio poveikio simptomų. Netyčia į kraujagyslę suleistas bupivakainas sukelia intoksikaciją, traukulius ir net širdies veiklos nutrūkimą.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos