Temos
Sorbisterit
Vaistinis preparatas: Sorbisterit
Puslapis: 2


Vis dėlto, vartoti į tiesiąją žarną vaisto vaikams, įskaitant naujagimius, reikia atsargiai, kadangi per didelė dozė arba netinkamas preparato skiedimas gali sukelti dervos įstrigimą.

Neišnešiotiems arba mažai sveriantiems naujagimiams preparato reikia duoti labai atsargiai, kadangi gali atsirasti kraujavimas į virškinimo traktą arba storosios žarnos nekrozė (žr. 4.4 skyrių).

4.3 Kontraindikacijos

Sorbisterit vartoti draudžiama, jeigu:

kraujo plazmoje kalio yra mažiau negu 5 mmol/l;

pacientas serga liga, susijusia su hiperkalcemija (hipertiroze, daugybine mieloma, sarkoidoze ar metastazavusiu vėžiu);

yra padidėjęs jautrumas veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei preparato medžiagai

yra obstrukcinė žarnų liga;

yra susilpnėjusi žarnų peristaltika;

pacientas vartoja sorbitolio (žr. 4.5 skyrių);

yra storosios žarnos nekrozės rizika.

Naujagimiai

Sorbisterit vartoti per burną naujagimiams negalima. Be to, preparato draudžiama vartoti bet kokiu būdu naujagimiams, kurių žarnų peristaltika yra susilpnėjusi (pvz., po operacijos ar dėl vaistų vartojimo).

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Jeigu yra hiperkalemija, kurios metu kraujo serume kalio būna daugiau negu 6,5 mmol/l ir/ar atsiranda EKG pokyčių, Sorbisterit katijonų mainų derva tampa nepakankamai veiksminga. Tokiu atveju būtina apsvarstyti, ar nereikia imtis neatidėliotinos pagalbos priemonių (vartoti natrio hidrokarbonato, lašinti gliukozės tirpalo su insulinu) arba taikyti dializę.

Reikia atsižvelgti į stipraus kalio išeikvojimo galimybę, todėl gydymo metu pacientams, ypač tokiems, kurie vartoja rusmenės preparatų, būtina adekvati klinikinių ir biocheminių rodmenų kontrolė. Dervos vartojimą reikia nutraukti, jeigu kraujo serume kalio kiekis tampa mažesnis kaip 5 mmol/l.

Jei pacientas valgo maistą, kuriame yra daug kalcio, arba vartoja kitokių preparatų, kuriuose yra šios medžiagos (fosfatų surišėjų arba vitamino D analogų), kraujo serume gali labai padidėti kalcio koncentracija, todėl patariama ją pastoviai tikrinti.

Gydymo Sorbisterit mainų derva veiksmingumą būtina stiprinti kitomis priemonėmis, pvz., riboti kalio suvartojimą, kontroliuoti acidozę ir kaloringo maisto vartojimą.

Kadangi Sorbisterit, kaip ir kitos polistireno sulfonato dervos, nėra visiškai selektyvus kaliui, gali atsirasti hipomagnezemija, todėl gydymo Sorbisterit metu reikia tikrinti magnio kiekį kraujo serume.

Jeigu atsirado kliniškai reikšmingas vidurių užkietėjimas, Sorbisterit vartojimą reikia nutraukti.

20 g Sorbisterit yra 4,81 g sacharozės, kuri atitinka maždaug 0,41 angliavandenių mainų vieneto. Į tai reikia atsižvelgti pacientams, sergantiems cukriniu diabetu.

Tarp antacidinių ir vidurius laisvinančiųjų vaistų, pvz., magnio hidroksido, aliuminio hidroksido ar kalcio karbonato, bei Sorbisterit vartojimo būtina ne trumpesnė kaip 3 valandų pertrauka, kadangi minėti medikamentai, vartojami kartu, gali sukelti metabolizę alkalozę (žr. 4.5 skyrių).

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos