Temos
Sorbisterit
Vaistinis preparatas: Sorbisterit
Puslapis: 3


Vartojant Sorbisterit (tiek geriant, tiek leidžiant į tiesiąją žarną), negalima vartoti vidurius laisvinančiojo vaisto sorbitolio, kadangi didėja storosios žarnos nekrozės rizika (žr. 4.3 skyrių).

Vaistą vartoti per burną reikia atsargiai, saugantis, kad jo nepatektų į kvėpavimo takus. Jei įmanoma, Sorbisterit reikia vartoti sėdint.

Pacientams, kuriems yra retas paveldimas sutrikimas, pvz., fruktozės netoleravimas, gliukozės-galaktozės malabsorbcija ar sacharazės-izomaltazės trūkumas, šio vaisto vartoti draudžiama.

Kalcio polistirensulfonato vartoti per burną naujagimiams negalima (žr. 4.3 skyrių). Vaikams, įskaitant naujagimius, vartoti į tiesiąją žarną preparato reikia atsargiai, kadangi per didelė dozė arba netinkamas preparato skiedimas gali sukelti dervos įstrigimą. Dėl kraujavimo į virškinimo traktą ar storosios žarnos nekrozės rizikos, neišnešiotiems arba per mažo svorio naujagimiams preparatą reikia vartoti labai atsargiai.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Kartu vartoti draudžiama:

sorbitolio (gerti ar leisti į tiesiąją žarną). Sorbitolis, vartojamas kartu su kalcio polistireno sulfonatu, gali sukelti storosios žarnos nekrozę, todėl minėtų vaistų vartoti kartu draudžiama (žr. 4.3 skyrių);

Vartoti kartu reikia atsargiai:

medžiagų, kurios yra katijonų šaltinis. Gali silpnėti kalcio polistireno sulfonato veiksmingumas prisijungiant kalio jonus;

neabsorbuojamųjų antacidinių ir vidurius laisvinančiųjų preparatų. Pacientams, vartojusiems kalio mainų dervos kartu su neabsorbuojamaisiais antacidiniais ir vidurius laisvinančiaisiais preparatais, tokiais kaip magnio hidroksidas, aliuminio hidroksidas ar kalcio karbonatas, pastebėta sisteminės alkalozės atvejų. Tarp Sorbisterit ir minėtų antacidinių bei vidurius laisvinančiųjų vaistų vartojimo būtina tam tikra pertrauka (žr. 4.2 ir 4.4 skyrių);

aliuminio hidroksido. Vartojant natrio polistirensulfonato ir aliuminio hidroksido pastebėta žarnų užsikimšimo aliuminio hidroksido konkrementais atvejų.

vaistų, panašių į rusmenės preparatus. Jeigu leidžiama atsirasti hipokalemijai ir/ar hiperkalcemijai, tikriausiai pasireikš stipresnis rusmenės preparatų toksinis poveikis širdžiai, ypač įvairios skilvelių aritmijos ir AV mazgo laidumo sutrikimas (žr. 4.4 skyrių);

ličio. Gali silpnėti ličio absorbcija;

levotiroksino. Gali silpnėti levotiroksino absorbcija;

tetraciklinų. Dėl kalcio jonų atpalaidavimo į virškinimo traktą gali silpnėti tetraciklinų absorbcija;

tiazidų grupės ir kilpinių diuretikų. Šių diuretikų vartojimas kartu su Sorbisterit gali didinti hipokalemijos riziką;

anticholinerginių medikamentų. Dėl susilpnėjusios skrandžio motorikos būna didesnė Sorbisterit nepageidaujamo poveikio virškinimo traktui rizika.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nėštumas

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos