Temos
LEUCOVORIN-TEVA
Vaistinis preparatas: LEUCOVORIN-TEVA
Puslapis: 3


Labai didelių kalcio folinato dozių vartoti negalima, kadangi jos gali silpninti metotreksato sukeliamą citostatinį poveikį navikams, ypač esantiems CNS, kadangi po kartotinių gydymo kursų kalcio folinato kaupiasi CNS. Kaip silpninti metotreksato sukeliamą toksinį poveikį, nurodyta šio preparato charakteristikų santraukoje.

Folio ar folino rūgštimi gydant vitamino B12 trūkumo sukeltą megaloblastinę anemiją (pvz., piktybinę), kraujo pokyčiai išnyksta, tačiau liga ir nervų pažeidimas progresuoja.

Makrocitemiją sukelia dauguma citotoksinių preparatų, tiesioginiai arba netiesiogiai slopinančių DNR sintezę: hidroksikarbamidas, citarabinas, merkaptopurinas, tioguaninas. Tokios makrocitemijos folino rūgštimi išgydyti neįmanoma.

Ne kraujui pasireiškiančiam toksiniam metotreksato poveikiui, pavyzdžiui, inkstų pažeidimui, atsirandančiam dėl metotreksato ir (arba) jo metabolitų nuosėdų inkstuose, kalcio folinatas poveikio nedaro.

Kalcio folinato vartojant kartu su 5-fluorouraciliu, padidėja, ypač senyviems žmonėms ir silpniems ligoniams, toksinio pastarojo vaistinio preparato poveikio pasireiškimo rizika. Dažniausiai pasireiškia leukopenija, mukozitas ir (arba) viduriavimas. Dėl jų gali tekti mažinti dozę. Gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžį gydant 5 fluorouraciliu ir kalcio folinatu, 5-fluorouracilio dozę dėl sukeliamo toksinio poveikio reikia mažinti dažniau, negu gydant tik 5-fluorouraciliu. Nepageidaujamas poveikis, pasireiškęs ligoniams, vartojusiems kalcio folinato ir 5-fluorouracilio yra panašus į poveikį žmonėms, gydytiems tik 5-fluorouraciliu, tačiau toksinis poveikis virškinimo traktui pasireiškia daug dažniau ir gali būti daug sunkesnis, net mirtinas. Jeigu poveikis sunkus, gydymą 5-fluorouraciliu ir kalcio folinatu būtina nutraukti.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Kalcio folinato vartojant kartu su folio rūgšties antagonistais (pvz., kotrimoksazoliu, pirimetaminu), folio rūgšties poveikis gali susilpnėti ar visai nepasireikšti. Kalcio folinatas gali silpninti antiepileptinių preparatų (pvz., fenobarbitalio, pirimidono, fenitoino, sukcinimidų) poveikį, dažninti traukulių priepuolius (dėl metabolizmo kepenyse aktyvinimo, kurio kofaktorius yra folatai, kraujo plazmoje mažėja ferementus indukuojančių preparatų nuo traukulių koncentracija).

Kartu su kalcio folinatu vartojant 5-fluorouracilio, stiprėja pastarojo medikamento veiksmingumas ir toksinis poveikis (žr. 4.2 ir 4.4 skyrius).

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Kalcio folinato poveikis gyvūnų dauginimosi funkcijai netirtas, tačiau kitų tyrimų netiesioginiai duomenys rodo, jog vaisiui šis preparatas žalingo poveikio nesukelia. Tinkamų ir gerai kontroliuojamų tyrimų su nėščioms moterims neatlikta, todėl nėštumo metu kalcio folinato galima vartoti tik įsitikinus, kad gydymo nauda moteriai viršys galimą žalingą poveikį vaisiui.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos