Temos
LEUCOVORIN-TEVA
Vaistinis preparatas: LEUCOVORIN-TEVA
Puslapis: 2


Praėjus 48 valandoms nuo metotreksato infuzijos pradžios, reikia nustatyti metotreksato koncentraciją kraujo serume. Jei ji ( 0,5 ?mol/l, kalcio folinato dozę reikia nustatyti taip, kaip nurodyta žemiau.

Jeigu praėjus 48 valandoms nuo infuzijos pradžios metotreksato kiekis kraujo serume yra didesnis, reikia 48 valandas kas 6 valandos papildomai vartoti kalcio folinato, kol jis taps mažesnis negu 0,05 ?mol/l

Jeigu metotreksato koncentracija yra ? 0,5 ?mol/l, reikia vartoti 5 mg/m2 kūno paviršiaus kalcio folinato dozę.

Jeigu metotreksato koncentracija yra ? 1 ?mol/l, reikia vartoti 100 mg/m2 kūno paviršiaus kalcio folinato dozę.

Jeigu metotreksato koncentracija yra ? 2 ?mol/l, reikia vartoti 200 mg/m2 kūno paviršiaus kalcio folinato dozę.

Laboratoriniai tyrimai. Ligonius, kurie kalcio folinato vartoja po gydymo metotreksatu, įskaitant pavartojusius per didelę jo dozę, bei tuos pacientus, kurių organizme metotreksato klirensas yra sumažėjęs, reikia sekti ir kas 24 valandos nustatinėti metotreksato kiekį kraujo serume. Atsižvelgiant į laboratorinių tyrimų duomenis, reikia keisti kalcio folinato dozę.

Kalcio folinato, vartojamo kartu su 5 fluorouraciliu, dozavimas gydant metastazavusį gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžį

Buvo vartotos įvairios kalcio folinato dozės, taikyti skirtingi vartojimo metodai, tačiau nenustatyta kuris dozavimas optimaliausias.

Suaugę žmonės medikamentu buvo gydyti toliau išvardytais metodais.

Vartojimas kas savaitę. Per 2 valandas į veną infuzuota 20 mg/m2 kūno paviršiaus arba 200 mg/m2 kūno paviršiaus kalcio folinato dozė. Infuzijos viduryje arba pabaigoje į veną iš karto sušvirkšta 500 mg/m2 kūno paviršiaus 5-fluorouracilio dozė.

Vartojimas kas 2 savaites. Per 2 valandas į veną infuzuota ( 20 mg/m2 kūno paviršiaus kalcio folinato dozė, po to sušvirkšta 5-fluorouracilio.

Vartojimas kas mėnesį. Penkias dienas iš eilės į veną iš karto leista 20 mg/m2 kūno paviršiaus arba 200  mg/m2 kūno paviršiaus kalcio folinato dozė, po to iš karto į veną švirkšta 425  mg/m2 kūno paviršiaus arba 370  mg/m2 kūno paviršiaus 5-fluorouracilio dozė.

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas kalcio folinatui arba bet kuriai pagalbinei preparato medžiagai.

Piktybinė ar kitokios rūšies megaloblastinė anemija (nuo to laiko, kai prasideda tik hematologinė remisija) bei kitokia vitamino B12 trūkumo sukelta anemija.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Gydant vėžį, būtina turėti daug chemoterapijos žinių ir įrangą poveikiui ir saugumui sekti.

Dėl susilpnėjusio pernešimo per membranas atsiradus atsparumui metotreksatui, atsparumas galimas ir folino rūgščiai, kadangi abi šios medžiagos pernešamos tokiu pačiu būdu.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos