Temos
Azimepha
Vaistinis preparatas: Azimepha
Puslapis: 3


C. difficile gamina A ir B toksinus, kurie skatina su Clostridium difficile susijusį viduriavimą. Daugiau toksinų gaminančios C. difficile padermės lemia didesnį sergamumą ir mirštamumą, nes šios infekcijos atsparios antimikrobiniam gydymui, ir gali tekti chirurginiu būdu pašalinti dalį storosios žarnos. Visiems pacientams, kurie viduriuoja pavartoję antibiotikų, reikia įtarti su Clostridium difficile susijusį viduriavimą. Būtina atidžiai išnagrinėti ligos anamnezę, nes yra pranešimų apie su Clostridium difficile susijusį viduriavimą, pasireiškusį praėjus daugiau kaip dviem mėnesiams po antibakterinių vaistų vartojimo.

Miastenija

Pacientams, vartojantiems azitromiciną, nustatytas generalizuotos miastenijos pablogėjimas ir naujai pasireiškęs miastenijos sindromas (žr. 4.8 skyrių).

Superinfekcijos

Kaip ir gydant visais antibiotikais, būtina apgalvoti apie nejautrių sukėlėjų, taip pat ir grybelių, sukeltos superinfekcijos tikimybę.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Rūgštingumą mažinantys vaistai: azitromiciną vartojant kartu su rūgštingumą mažinančiais vaistais, maždaug 25 % sumažėja didžiausia azitromicino koncentracija plazmoje, bet biologinis prieinamumas lieka nepasikeitęs. Todėl azitromicino kartu su rūgštingumą mažinančiais vaistais geriau neskirti.

Skalsės alkaloidai: makrolidų grupės antibiotikai ir ergotamino junginiai gali sąveikauti, sukeldami apsinuodijimą skalsėmis. Todėl nerekomenduojama kartu skirti azitromicino ir ergotamino (žr. 4.4 skyrių).

Terfenadinas: farmakokinetiniais tyrimais sąveika tarp azitromicino ir terfenadino nebuvo stebėta. Taigi šios sąveikos galimybės negalima atmesti.

Cetirizinas: sveikiems savanoriams 5 dienas vartojant azitromiciną su 20 mg cetirizino nusistovėjus koncentracijai nepastebėta jokios farmakokinetinės sąveikos ir jokių reikšmingų QT intervalo pokyčių.

Azitromicinas neturi reikšmingos sąveikos su kepenų citochromo P450 sistema. Tokios farmakokinetinės vaistų sąveikos kaip vartojamo eritromicino ir kitų makrolidų, nesitikima. Azitromicinas nesužadina ir neslopina kepenų citochromo P450 per citochromo metabolito kompleksą.

Teofilinas: azitromicinas neveikia teofilino farmakokinetikos, azitromicino ir teofilino skiriant kartu sveikiems savanoriams.

Kumarino grupės geriami antikoaguliantai: azitromiciną skiriant kartu su varfarinu ar kumarino tipo geriamais antikoaguliantais pastebėtas padidėjęs antikoaguliantų poveikis. Priežastinis ryšys nėra nustatytas, tačiau reikia apsvarstyti, kaip dažnai reikia tikrinti protrombino laiką paskyrus vartoti azitromiciną pacientams, vartojantiems kumarino tipo geriamuosius antikoaguliantus.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos