Temos
Azimepha
Vaistinis preparatas: Azimepha
Puslapis: 2


Gydant kitais makrolidų grupės antibiotikais buvo pastebėta, kad pailgėjo širdies repoliarizacija ir QT intervalas, kėlęs širdies aritmijų ir torsades de pointes riziką. Panašaus azitromicino poveikio negalima atmesti ir pacientams su padidėjusia pailgėjusios repoliarizacijos rizika.

Todėl azitromicino negalima skirti pacientams:

su įgimtu ar dokumentuotu QT intervalo pailgėjimu;

su kitais QT intervalą ilginančiais vaistais, pvz., I A ir III klasės antiaritminiais vaistais, cisapridu ir terfenadinu;

su sutrikusia elektrolitų pusiausvyra, ypač hipokalemijos ir hipomagnezemijos atvejais;

su kliniškai reikšminga bradikardija, širdies aritmija ar sunkiu širdies nepakankamumu.

Azitromicinas nėra pirmo pasirinkimo antibiotikas infekuotoms nudegiminėms žaizdoms gydyti.

Pacientai sergantys kepenų nepakankamumu

Azitromicinas daugiausia šalinamas per kepenis, todėl jį reikia atsargiai vartoti pacientams, sergantiems sunkesne kepenų liga. Yra duomenų apie vartojant azitromiciną pasireiškusio žaibiško hepatito atvejus, sukėlusius gyvybei pavojingą kepenų nepakankamumą (žr. 4.8 skyrių). Jeigu atsiranda kepenų funkcijos sutrikimo požymių bei simptomų, pvz., greitai besivystanti astenija ir gelta, tamsus šlapimas, kraujavimo polinkis ar kepenų encefalopatija, reikia atlikti kepenų funkcijos tyrimus.

Pacientai sergantys inkstų nepakankamumu

Pacientams, kurių kreatinino klirensas yra < 40 ml/min., preparato reikia skirti atsargiai. Pacientams, kuriems yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas (glomerulų filtracijos greitis < 10 ml/min.) nustatyta 33 % didesnė sisteminė azitromicino ekspozicija.

Ergoto junginiai

Buvo pastebėta, kad kartu vartojant skalsės alkaloidus ir makrolidų grupės antibiotikus, sustiprėja apsinuodijimo skalsėmis (ergotizmo) galimybė. Duomenų apie galimą skalsės alkaloido ir azitromicino sąveiką nėra. Tačiau, kadangi egzistuoja teorinė ergotizmo tikimybė, azitromicino ir skalsės junginių neskirti kartu.

Faringitas ir tonzilitas

Azitromicinas nėra vaistinis preparatas, skirtas Streptococcus pyogenes sukeltam faringitui ir tonzilitui gydyti.

Viduriavimas, susijęs su Clostridium difficile (VSCD).

Nustatyta, kad su Clostridium difficile susijęs viduriavimas (VSCD) gali pasireikšti vartojant beveik visus antibakterinius preparatus, įskaitant azitromiciną, ir gali būti įvairaus sunkumo – pradedant lengvu viduriavimu ir baigiant mirtinu kolitu. Gydant antibakteriniais preparatais, pakinta normali žarnyno flora ir pradeda nenormaliai smarkiai augti C. difficile.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos