Temos
Tetmodis
Vaistinis preparatas: Tetmodis
Puslapis: 2


Yra duomenų, kad gali pasireikšti nuo dozės priklausomi šalutiniai reiškiniai, pvz., nuraminimas, depresija ir hipokinetizės-nejudrumo sindromo (Parkinsonizmo) pasireiškimas. Tokiu atveju dozė turi būti sumažinta ir apsvarstyta galimybė nutraukti tetrabenazino vartojimą, jei reiškiniai nepraeina.

MAO inhibitoriai yra kontraindikuotini (žr. 4.3 skyrių) ir jų vartojimas turi būti nutrauktas 14 dienų iki gydymo tetrabenazinu pradžios.

Reikia būti atsargiems skiriant Tetmodis pacientams su kepenų funkcijos sutrikimu (žr. 4.2 skyrių).

Piktybinis neurolepsinis sindromas buvo aprašytas vartojant tetrabenaziną ir staigiai nutraukus jo vartojimą.

Piktybinis neurolepsinis sindromas yra reta gydymo tetrabenazinu komplikacija. Piktybinis neurolepsinis sindromas dažniausiai pasireiškia gydymo pradžioje, kaip reakcija į dozės pasikeitimus arba po ilgalaikio gydymo. Pagrindiniai šios būsenos simptomai yra psichikos pakitimai, nejudrumas, hipertermija, autonominė disfunkcija (prakaitavimas ir kraujo spaudimo svyravimai) ir padidėjęs kreatinino fosfokinazės kiekis. Įtariant piktybinį neurolepsinį sindromą, tetrabenazino vartojimas turi būti nutrauktas nedelsiant ir pradėtas atitinkamas gydymas.

Tetrabenazinas sukelia nedidelį (iki 8 msek) koreguoto QT intervalo pailgėjimą. Tetrabenazinas turi būti vartojamas atsargiai su kitais vaistais, kurie, kaip žinoma, pailgina QT ir pacientams, sergantiems įgimtais ilgo QT sindromais ir kuriems praeityje buvo nustatyti širdies ritmo sutrikimai (žr. 4.5 skyrių).

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Tetmodis neturi būti vartojamas kartu su rezerpinu, MAO inhibitoriais.

Vartojant Tetmodis, Levodopa turi būti skiriama atsargiai.

Nerekomenduojama vartoti kartu su tricikliais antidepresantais, alkoholiu, opioidais, beta receptorių blokuojamosiomis medžiagomis, vaistais nuo padidėjusio kraujospūdžio, migdomaisiais ir neuroleptiniais vaistais.

Saveikos su tetrabenazinu tyrimų in vivo atlikta nebuvo ir metabolizuojantys fermentai yra dalinai nežinomi. Atlikus tyrimus in vitro buvo nustatyta, kad tetrabenazinas gali būti CYP2D6 inhibitoriumi ir todėl gali sukelti padidėjusią medicininių produktų, kuriuos metabolizuoja CYP2D6, koncentraciją plazmoje.

Vartojant CYP2D6 inhibitorius (pvz., fluoksetiną, paroksetiną, terbinafiną, moklobemidą ir kvinidiną) gali padidėti aktyvaus metabolito dihidrotetrabenazino koncentracija plazmoje, todėl jie turi būti derinami tik labai atsargiai. Gali tekti sumažinti tetrabenazino dozę.

Tetrabenazinas turi būti vartojamas atsargiai su vaistais, kurie, kaip žinoma, pailgina QT intervalą, įskaitant antipsichotinius vaistus (pvz., chlorpromazinas, thioridazinas), antibiotikus (pvz., gatifloksacinas, moksifloksacinas) ir IA bei III klasės vaistinius preparatus širdies aritmijai gydyti (pvz., kvinidiną, prokainamidą, amjodaroną, sotalolį).

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nėštumas

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos