Temos
Zolmitriptan ratiopharm
Vaistinis preparatas: Zolmitriptan ratiopharm
Puslapis: 3


Ilgai nuo galvos skausmo vartojant bet kokių skausmą malšinančių vaistinių preparatų, galvos skausmas gali stiprėti. Tai atsitikus arba įtarus, pacientui reikalingas gydytojo patarimas ir gydymą reikia nutraukti. Pacientams, kuriems galva skauda dažnai arba dienos metu, nepaisant (arba dėl) reguliaraus vaistinių preparatų nuo galvos skausmo vartojimo, reikia įtarti piktnaudžiavimo medikamentais sukeltą galvos skausmą.

Gydant triptanais kartu su selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (SSRI) ar serotonino ir norepinefrino reabsorbcijos inhibitoriais (SNRI), pasitaikė serotonino sindromo atvejų. Serotonino sindromas yra potencialiai pavojinga gyvybei būklė, kurios požymiai ir simptomai gali būti psichinės būklės pokyčiai (pvz., psichomotorinis sujaudinimas, haliucinacijos, koma), autonominės nervų sistemos nestabilumas (pvz., tachikardija, labilus kraujospūdis, hipertermija), nervų-raumenų sutrikimai (pvz., hiperrefleksija, sutrikusi koordinacija) ir (arba) virškinimo sistemos sutrikimų simptomai (pvz., pykinimas, vėmimas, viduriavimas). Pacientą, kuris zolmitriptaną vartoja kartu su SSRI arba SNRI, rekomenduojama įdėmiai stebėti, ypač tokį gydymą pradedant arba padidinus vaisto dozę (žr. 4.5 skyrių).

Kaip ir kitų 5HT1B/1D agonistų vartojimo metu, galima dinaminė sąveika vartojant su vaistažolių preparatais, kuriuose yra paprastųjų jonažolių (Hypericum perforatum), todėl dažniau pasireiškia nepageidaujamas poveikis.

Šio vaisto sudėtyje yra laktozės, todėl pacientams, kuriems yra retas paveldimas galaktozės netoleravimas, Lapp laktazės stygius arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija, šio vaisto vartoti negalima.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Duomenų, kad kartu vartojami vaistai migrenos profilaktikai (pvz., beta adrenoblokatoriai, geriamasis dihidroergotaminas, pizotifenas) turėtų įtakos zolmitriptano veiksmingumui ar nepageidaujamiems poveikiams nėra.

Sąveikos su kofeinu, ergotaminu, dihidroergotaminu, paracetamoliu, metoklopramidu, pizotifenu, fluoksetinu, rifampicinu bei propranololiu tyrimų metu kliniškai reikšmingos zolmitriptano ir aktyvaus jo metabolito farmakokinetikos pokyčių nepastebėta. Gydant zolmitriptanu 12 val. laikotarpiu reikia vengti vartoti kitų 5HT1B/1D agonistų.

Tyrimų su sveikais asmenimis duomenys rodo, kad farmakokinetinės ar kliniškai reikšmingos zolmitriptano sąveikos su ergotaminu nebūna, tačiau teorinė širdies vainikinių kraujagyslių spazmo rizikos padidėjimo galimybė išlieka. Todėl po preparatų, kuriuose yra ergotamino, pavartojimo zolmitriptano patariama gerti praėjus ne mažiau kaip 24 valandoms. Atvirkščiai, po zolmitriptano pavartojimo preparatų, kuriuose yra egrotamino, patariama vartoti praėjus ne mažiau kaip 6 valandoms (žr. 4.3 skyrių).

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos