Temos
Zolmitriptan ratiopharm
Vaistinis preparatas: Zolmitriptan ratiopharm
Puslapis: 2


specifinių CYP 1A2 inhibitorių fluvoksamino ir chinolonų (pavyzdžiui, ciprofloksacino).

Vartoti per burną.

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei vaistinio preparato medžiagai.

Vidutinio sunkumo arba sunki hipertenzija, lengva nekontroliuojama hipertenzija.

Išeminė širdies liga.

Vainikinių arterijų spazmas (Prinzmetal‘o krūtinės angina).

Buvusi smegenų kraujotakos sutrikimo komplikacija arba trumpalaikė išemijos ataka (TIA).

Vartojimas kartu su ergotaminu arba jo dariniais (įskaitant metisergidą), kitais 5HT1 receptorių agonistais.

Simptominis Wolff-Parkinson-White sindromas arba aritmijos, susijusios su kitokiais papildomais laidžiaisiais pluoštais širdyje.

Mažesnis negu 15 ml/min. kreatinino klirensas.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Zolmitriptanu gydyti galima tik tiksliai nustačius migrenos diagnozę. Prieš skiriant vartoti zolmitriptaną, būtina įsitikinti, ar nėra kitokio galimai sunkaus nervų sistemos sutrikimo. Hemipleginei ar bazinei migrenai gydyti zolmitriptanas netinka.

Reikia įsidėmėti, kad migrena sergantiems žmonėms galima tam tikrų smegenų kraujotakos sutrikimų rizika. Aprašyta atvejų, kai vartojant 5HT1B/1D agonistus, ištiko kraujavimas į smegenis, po voratinkliniu dangalu, insultas ir atsirado kitokių cerebrovaskulinių reiškinių.

Gydant zolmitriptanu, kaip ir kitais 5HT1B/1D receptorių agonistais, labai retais atvejais pasireiškė vainikinių kraujagyslių spazmas, krūtinės angina ar miokardo infarktas. Pacientų, kurie turi išeminės širdies ligos rizikos veiksnių, prieš tai neištyrus širdies ir kraujagyslių funkcijos, gydyti šios klasės vaistiniais preparatais, įskaitant zolmitriptaną, negalima (žr. 4.3 skyrių). Vis dėlto tyrimais išeminė širdies liga nustatoma ne kiekvienam pacientui, kuris ja serga; labai retais atvejais sunkių širdies sutrikimų buvo ir pacientams, nesergantiems širdies ir kraujagyslių liga.

Gydant zolmitriptanu, kaip ir kitais 5HT1B/1D receptorių agonistais, pasitaikė netipinių pojūčių širdies plote (žr. 4.8 skyrių). Jeigu atsiranda krūtinės skausmas arba simptomų, atitinkančių išeminę širdies ligą, kitos zolmitriptano dozės negalima vartoti tol, kol ligonis nebus tinkamai ištirtas.

Gydant zolmitriptanu, kaip ir kitais 5HT1B/1D receptorių agonistais, pacientams, sergantiems arba nesergantiems hipertenzija, buvo laikino sisteminio kraujospūdžio padidėjimo atvejų. Labai retai šie kraujospūdžio padidėjimai buvo susiję su reikšmingais klinikiniais reiškiniais.

Kaip ir kitų 5HT1B/1D agonistų vartojimo metu, zolmitriptaną vartojantiems pacientams retais atvejais pasireiškė anafilaksinių arba anafilaktoidinių reakcijų.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos