Temos
Gudobelės dėka širdis išlieka jauna

Puslapis: 2

Vadinamieji flavonai ir flavonoidai, esantys gudobelės sudėtyje, be jokios abejonės, gerina kraujotaką širdies vainikinėse kraujagyslėse, stiprina širdies raumenį bei reguliuoja širdies ritmą. Vartojant vaistažolę ilgesnį laiką, šių medžiagų puikiosios savybės padeda pašalinti ir nervinio pobūdžio širdies ritmo sutrikimus bei normalizuoti aukštą kraujospūdį. Širdies veiklą gerinančių medžiagų galima rasti ir raudonuose, apvaliuose gudobelės vaisiuose rugsėjo-spalio mėnesį.

Plika akimi širdies nematome, todėl ir negalime pasakyti, kokia "sena" ji yra. Mes težinome, kiek metų mūsų širdis jau plaka. Yra daug jaunų žmonių, kurių širdis jau sena, bet yra ir senų žmonių, turinčių labai jauną širdį. Neretai antroje gyvenimo pusėje širdis daugeliui žmonių teikia tam tikrų rūpesčių, nors jie ir nesijaučia rimtai susirgę. Tuomet krūtinėje atsiranda — ypač po neįprastai didelių krūvių — tam tikras sunkumas ar keistas spaudimas.

Taip atsitinka dėl deguonies stokos. Vienų žmonių širdis nebegali taip gerai dirbti, kaip anksčiau, o kitų kraujagyslės praranda ankstesnį elastingumą. Esant tam tikroms gyvenimo sąlygoms, kraujagyslės susiaurėja dėl nuosėdų ant vidinių kraujagyslių sienelių, ir jos, savo ruožtu, praleidžia mažiau kraujo (paprastai tai atsitinka per kelis dešimtmečius; vidutinė vyrų gyvenimo trukmė yra 70,2 metų, o moterų — 76,9 metų).

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą





Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos