Temos
Lanvis
Vaistinis preparatas: Lanvis
Puslapis: 2


ar ilgalaikis gydymas tioguaninu. Dažniau pažeidžiamos vyrų kepenys. Toksinis poveikis kepenims paprastai pasireiškia kaip kepenų venų okliuzinės ligos klinikiniai sindromai (hiperbilirubinemija, hepatomegalija, svorio padidėjimas dėl skysčių susilaikymo ir ascito) ar su portalinės hipertenzijos požymiais (splenomegalija, trombocitopenija ir stemplės varikozinėmis venomis). Histopatologiniai požymiai susiję su šiuo toksiniu poveikiu yra hepatoportalinė sklerozė, mazginė regeneracinė hiperplazija, Peliosis hepatis ir periportalinė fibrozė.

Pasireiškus toksiniam poveikiui kepenims, Lanvis terapija turi būti nutraukta.

Stebėjimas

Gydymo metu pacientus būtina atidžiai stebėti, tirti kraujo ląstelių skaičių ir kas savaitę atlikti kepenų funkcinius tyrimus. Toksinio poveikio kepenims ankstyvi požymiai gali būti susiję su portine hipertenzija: trombocitopenija, neutropenija ir splenomegalija. Padidėjusi kepenų fermentų koncentracija taip pat susijusi su toksiniu poveikiu kepenims, tačiau ne visada stebima.

Poveikis kraujodarai

Lanvis gydymo metu dažniausiai atsirandantis nepageidaujamas poveikis yra kaulų čiulpų slopinimas ir dėl to prasidedanti leukopenija ir trombocitopenija. Anemija stebima rečiau.

Kaulų čiulpų slopinimas greitai išnyksta, jei Lanvis vartojimas nutraukiamas pakankamai anksti.

Pacientai, kurie turi paveldėtą fermento tiopurinmetiltransferazės (TPMT) trukumą, gali būti ypač jautrūs tioguanino kaulų čiulpų slopinamajam poveikiui. Jiems pradėjus vartoti Lanvis, kaulų čiulpų slopinimas pagreitėja. Šis poveikis yra stipresnis, kai kartu vartojama vaistų, slopinančių TPMT, pvz., olsalazino, mesalazino arba sulfasalazino.

Remisijos indukcijos metu pacientams, sergantiems ūmine mieloleukemija, dažnai būna santykinė kaulų čiulpų aplazija, todėl svarbu, kad tuo metu būtų tinkamo gydymo galimybė.

Pacientai, kuriems skiriama kaulų čiulpų slopinamoji chemoterapija, būna ypač jautrūs įvairioms infekcijoms.

Siekiant išvengti hiperurikemijos ir (arba) hiperurikozurijos bei išvengti dėl šlapimo rūgšties padidėjimo galinčios atsirasti nefropatijos pavojaus, ypač remisijos indukcijos metu, kai prasideda greitas ląstelių irimas, reikėtų imtis tinkamų priemonių.

Stebėjimas

Remisijos indukcijos metu būtina dažnai tirti kraujo sudėtį.

Baigus gydyti preparatu, leukocitų ir trombocitų kiekis mažėja toliau, todėl, kai tik šie rodmenys sumažėja labai stipriai, reikėtų laikinai nutraukti gydymą.



Lesch-Nyhan sindromas

Kadangi fermentas hipoksantinguaninfosforiboziltransferazė dalyvauja Lanvis vertime jo aktyviuoju junginiu, pacientams, kuriems trūksta šio fermento, pvz., sergantiems Lesch-Nyhan sindromu, Lanvis gali būti neveiklus. Dviems vaikams, sirgusiems Lesch-Nyhan sindromu, buvo pastebėtas atsparumas azatioprinui (Imuran*), kurio vienas aktyvusis metabolitas yra toks pats, kaip ir Lanvis.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos