Temos
Lanvis
Vaistinis preparatas: Lanvis
Puslapis: 3


Vaistinio preparato sudėtyje yra laktozės. Šio vaisto negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – Lapp laktazės stygius arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Nerekomenduojama vakcinuoti gyvomis vakcinomis asmenų, kuriems sutrikęs imuninis atsakas (žr. 4.4 skyrių).

Kartu skiriant alopurinolį, kad būtų nuslopintas šlapimo rūgšties susidarymas, tioguanino dozės mažinti nereikia, kas būtina vartojant merkaptopuriną ir azatiopriną.

Kadangi yra in vitro įrodymų, kad aminosalicilatų dariniai (pvz., olsalazinas, mesalazinas arba sulfasalazinas) slopina TPMT fermentą, jie turėtų būti atsargiai skiriami pacientams, tuo pačiu metu vartojantiems Lanvis (žr. 4.4 skyrių).

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Lanvis, kaip ir kiti citotoksiniai vaistai, gali daryti teratogeninį poveikį. Pasitaikė pavienių atvejų, kai vyrams, kurie kartu vartojo įvairių citotoksinių vaistų, įskaitant Lanvis, gimė vaikų su sklaidos trūkumais. Jei tik įmanoma, šio vaisto reikėtų vengti vartoti nėštumo laikotarpiu, ypač per pirmuosius tris mėnesius. Kiekvienu atveju būtina įvertinti galimą žalą vaisiui ir laukiamą naudą motinai.

Jei kuris nors iš partnerių gydomas Lanvis, kaip ir vartojant bet kokių citotoksinių chemoterapinių preparatų, turi naudoti veiksmingą kontracepcijos metodą.

Nėra duomenų apie Lanvis ar jo metabolitų patekimą į motinos pieną. Todėl moteris, gydoma Lanvis, neturi žindyti kūdikio.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Nežinomas.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Apie šį preparatą nepakanka dokumentuotų klinikinių duomenų, kuriais remiantis galima būtų nustatyti nepageidaujamų reiškinių dažnį. Tioguaninas paprastai vartojamas kaip vienas iš sudėtinės chemoterapijos komponentų, todėl neįmanoma aprašyti šalutinio poveikio, kuris neabejotinai būtų sukeltas vartojant vien tiktai šį vaistą.

Nepageidaujamų reiškinių dažnis suskirstytas tokia sutartine tvarka: labai dažni (1/10, dažni nuo (1/100 iki <1/10 , nedažni nuo (1/1000 iki <1/100, reti nuo (1/10 000 iki <1/1000, labai reti <1/10 000.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai

Labai dažni: kaulų čiulpų slopinimas (žr. 4.4 skyrių)

Virškinimo trakto sutrikimai

Dažni: stomatitas

vaisto netoleravimas virškinimo sistemoje

Reti: žarnų nekrozė ir perforacija

Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai

Labai dažni: kepenų toksinis pažeidimas dėl kraujagyslių endotelio pažeidimo, kai tioguaninas vartojamas palaikomajam ar ilgai trunkančiam nuolatiniam gydymui, o tai nerekomenduojama (žr. 4.2 ir 4.4 skyrius)

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos