Temos
Koaguvit
Vaistinis preparatas: Koaguvit
Puslapis: 2


Jeigu krešėjimo faktorių sumažėjimas yra išreikštas vidutiniškai, į raumenis leidžiama po 5-10 mg vaisto tris kartus per savaitę. Jeigu kraujo krešėjimas yra sutrikęs labiau ir pasireiškia kraujavimas, leidžiama po 1-2 ampules vaisto į raumenis 1-2 kartus per dieną kol atsistato protrombino komplekso kiekis. Mažiau pažengusios 'kepenų cirozės atveju leidžiama po 20-30 mg Koaguvit tris kartus per savaitę į raumenis.

Kraujavimo profilaktika prieš chirurginę intervenciją pacientams, kurių krešėjimo faktorių kiekis

sumažėjęs:

Prieš ekstrinę chirurginę intervenciją į veną leidžiama 0,5-2 ampulės vaisto. Jeigu atvejis ne toks skubus, kasdien į raumenis leidžiama po 10-20 mg vaisto.

Kitos hemoraginės būklės

Jeigu yra II, VII ir X krešėjimo faktorių kiekio sumažėjimas ir įvairios etiologijos kraujavimas, į raumenis leidžiama po 1-2 ampules vaisto, kol krešėjimas atsistatys ir kraujavimas baigsis.

Maksimali vienkartinė dozė yra 20 mg, maksimali paros dozė - 40 mg Koaguvit, skiriant vaistą visais būdais.

Pastaba

Leidžiant vaistą į veną, tirpalą injekcijoms reikia praskiesti penkis kartus (vandeniu injekcijoms arba 5% gliukozės tirpalu) ir leisti lėtai po l ml per 20 sekundžių.

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas vaistui, asmenys su gliukozės - 6 -fosfatdehidrogenazės trūkumu.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Atsargiai vaistą reikia skirti esant pažengusiai kepenų ligai. Biocheminiuose tyrimuose fitomenadionas didina bilirubino kiekį kraujo serume. Koaguvit nėra universalus antihemoraginis vaistas ir jo vartojimas esant hemoraginėms būklėms, sukeltoms kitų nei minėtos priežasčių (pvz., ginekologiniam kraujavimui), netinka.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Vaistas gali sustiprinti hemolizinį kitų vaistu poveikį (pvz., fenacetino, sulfonamido, chinino); naujagimiams esant padidėjusiai hemolizei jis gali sustiprinti branduolinės geltos riziką, pirmiausia vartojant jį kartu su vaistais, išstumiančiais bilirubiną iš susijungimo su plazmos baltymais (pvz., sulfonamidais). Cholestiraminas mažina vitamino K1 rezorbciją iš virškinimo trakto.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Fitomenadionas pereina placentos barjerą, nedidelis jo kiekis patenka į motinos pieną. Prieš laiką gimusiems ir laiku gimusiems naujagimiams kepenų fermentų sistema yra nepakankamai išsivysčiusi ir todėl dėl lėtos fitomenadiono biotransformacijos kepenyse gali išsivystyti branduolinė gelta, ūrni geltonoji kepenų atrofija (icterus gravis) ir hemolizinė anemija.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Nėra.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos