Temos
Vendal retard
Vaistinis preparatas: Vendal retard
Puslapis: 3


Lėtinis opioidinių analgetikų vartojimas gali būti susijęs su fizinės priklausomybės atsiradimu. Staigiai nutraukus jų vartojimą ar paskyrus opioidų antagonistų, gali atsirasti nutraukimo sindromas.

Vendal retard 60 mg, 100 mg, 200 mg pailginto atpalaidavimo tablečių sudėtyje yra azodažiklių (E 110, E 124), kurie gali sukelti alergines reakcijas, tarp jų ir astmą.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Morfinas stiprina trankviliantų, anestetikų, hipnotikų, sedacinių, raumenis relaksuojančių ir antihipertenzinių vaistų poveikį. Kartu skiriant antacidinių preparatų, morfino atpalaidavimas gali tapti greitesnis nei tikimasi; todėl tarp šių vaistų vartojimo turi būti mažiausiai dviejų valandų pertrauka. Cimetidinas slopina morfino metabolizmą. Yra žinoma, kad monoamino oksidazės inhibitoriai sąveikauja su narkotiniais analgetikais ir sukelia CNS sudirginimą arba slopinimą, hipertenzines arba hipotenzines krizes.

Rifampicinas gerokai paspartina išgerto morfino metabolizmą, todėl gali prireikti vartoti didesnę dozę.

Klomipraminas ir amitriptilinas sustiprina morfino analgetinį poveikį, tai iš dalies gali būti dėl padidėjusio jo biologinio prieinamumo.

Kontraindikuotina kartu skirti morfino agonistus arba antagonistus (buprenorfiną, nalbufiną, pentazociną), kadangi dėl konkurencinės receptorių blokados sumažėja analgetinis poveikis, galima nutraukimo sindromo atsiradimo rizika.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nėštumo metu morfino vartoti draudžiama, nes tyrimai su gyvūnais parodė, kad pažeidžiami palikuonys. Nerekomenduojama morfino vartoti gimdymo metu dėl naujagimio kvėpavimo slopinimo rizikos. Nepatartina morfino skirti žindyvėms, kadangi morfino patenka į motinos pieną. Motinų, nuolat gydomų morfinu, naujagimiams galima pastebėti nutraukimo sindromo požymių.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Morfinas gali sutrikdyti dėmesingumą ir sugebėjimą reaguoti, pvz., sugebėjimą būti budriam vairuojant automobilį, valdyti mechanizmus. To ypač reikia tikėtis pradedant gydymą ar keičiant dozę, taip pat kai kartu vartojamas alkoholis ar trankviliantai.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Dažnai pasitaikantys: miozė, pykinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas ir mieguistumas.

Nedažnai pasitaikantys: burnos džiūvimas, prakaitavimas, galvos svaigimas, galvos skausmas, sutrikusi orientacija, veido paraudimas, nuotaikos svyravimai, smarkus širdies plakimas, haliucinacijos, kvėpavimo slopinimas, bronchų spazmas, diegliai, šlapimo susilaikymas, tulžies takų ar šlapimtakių spazmai.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos