Temos
Paracetamol Sopharma
Vaistinis preparatas: Paracetamol Sopharma
Puslapis: 2


Nerekomenduojama preparato skirti pirmuosius tris nėštumo mėnesius, nors iki šiol nėra jokių duomenų apie vaisto embriotoksinį ir teratogeninį poveikį. Vėliau paracetamolį nėščioms moterims galima skirti. Žindymo krūtimi laikotarpiu šis vaistas vartojamas griežtai laikantis nustatytos dienos dozės ir gydymo trukmės.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Neigiamo poveikio dėmesiui, motoriniam aktyvumui ir refleksams nenustatyta.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Vartojant šį vaistą, retai pasitaiko atvejų, kad vaistas sukeltų hipererginę reakciją, dažniausiai odos niežėjimą, įvairaus pobūdžio išbėrimą. Labai retais atvejais gali būti nežymių virškinimo trakto sutrikimų. Aprašyta trombocitopenijos, agranulocitozės ir anemijos pasireiškimo atvejų.

Paracetamolis, ilgą laiką vartojamas didelėmis dozėmis, gali sukelti toksinį hepatitą, kurio ankstyvieji simptomai yra pykinimas, vėmimas, prakaitavimas ir bendras silpnumas.

4.9 Perdozavimas

Pirmieji vaisto perdozavimo (suaugusiems žmonėms 10 g paracetamolio, vaikams daugiau kaip 150 mg vienam kilogramui kūno svorio) simptomai yra sunkumas ir skausmas epigastriumo srityje, vėmimas, anoreksija. Sunkiais atvejais atsiranda hepatocitų citolizė, kuri virsta visiška ir negrįžtama nekroze, po to seka metabolinių procesų sutrikimas, metabolinė acidozė, encefalopatija, koma ir mirtis. Nustatytas kepenų transaminazių, laktatdehidrogenazės, bilirubino koncentracijų padidėjimas, protrombino koncentracijos sumažėjimas. Tokiais atvejais nedelsiant būtina hospitalizuoti pacientą, nutraukti vaisto vartojimą, plauti skrandį, reanimuoti pacientą ir skirti simptominių vaistų. Specifinio priešnuodžio N-acetilcisteino skiriama injekcijomis į veną arba gerti.

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Paracetamolis pasižymi skausmą malšinančiu ir temperatūrą mažinančiu poveikiu. Jo priešuždegiminis veikimas yra silpnas ir neturi klinikinės reikšmės. Jo veikimo mechanizmas susijęs su prostaglandinų sintezės slopinimu, kuomet slopinama cikloksigenazė (nežymiai slopina COX-1, COX-2), ir bradikininui jautrių receptorių slopinimu.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Paracetamolis greitai ir beveik visiškai rezorbuojamas virškinimo trakte. Jis intensyviai pasiskirsto organizmo audiniuose ir skysčiuose, silpnai jungiasi su plazmos baltymais.

Didžiausia koncentracija plazmoje susidaro praėjus 30–60 minučių po vaisto išgėrimo. Laikas per kurį vaisto koncentracija sumažėja per pusę, yra 2–2,5 valandos. Kepenyse preparatas metabolizuojamas dviem pagrindiniais būdais – gliukuronidacijos ir sulfonacijos. Daugiausia išskiriama su šlapimu gliukuronidų (60–80 proc.), sulfatų surišto pavidalo (20–30 proc.), b e to, nedidelis kiekis išsiskiria nepakitusio paracetamolio (5 proc.).

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Eksperimentų metu, atliktų siekiant nustatyti paracetamolio toksiškumą, žiurkėms ūminis toksiškumas, lyginant su pelėmis, buvo silpnesnis.

Gyvūnų rūšis

*Lytis

*LD50 mg/kg sugirdant

*

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos