Temos
Septolete D
Vaistinis preparatas: Septolete D
Puslapis: 2


Nėščiosioms ir žindyvėms Septolete D reikia vartoti atsargiai. Savavališkai vartoti šio vaisto nėštumo ir žindymo laikotarpiu nerekomenduojama.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Septolete D pastilių poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepastebėta.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Nepageidaujami poveikiai, kurie gali pasireikšti vartojant benzalkonio chlorido, sugrupuoti pagal dažnį sekančiai: labai dažni: >1/10; dažni: >1/100, <1/10; nedažni: >1/1000, <1/100; reti: >1/10000, <1/1000; labai reti: <1/10000.

Virškinimo trakto sutrikimai

Reti. Pykinimas ir viduriavimas, ypač viršijus nurodytą dozę.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Labai reti. Padidėjusio jautrumo reakcijos, pvz., sudirginimas ,bėrimas.

4.9 Perdozavimas

Pranešimų apie šio vaistinio preparato perdozavimą negauta.

Veikliųjų medžiagų kiekis pastilėje yra mažas, todėl perdozavimas beveik neįmanomas. Didesnės negu rekomenduojama šio vaistinio preparato dozės gali sukelti virškinimo sutrikimų, pykinimą, vėmimą ir viduriavimą. Didelės poliolių dozės gali sukelti viduriavimą, ypač vaikams.

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – vaistai gerklės ligoms, antiseptikai, ATC kodas – R02AA06.

Septolete D kietojoje pastilėje yra veikliųjų medžiagų, sukeliančių antiseptinį ir silpną anestezinį poveikį, derinys. Jos tiesiogiai veikia patogeninius mikroorganizmus, neleidžia infekcijai išplisti, palengvina infekcinių ir uždegiminių burnos ertmės bei ryklės ligų simptomus.

Benzalkonio chloridas yra ketvirtinių amonio junginių grupės antiseptikas, veikiantis kaip katijoninis detergentas. Ketvirtiniai amonio junginiai prisijungia prie bakterinės ląstelės paviršiaus, prasiskverbia pro jį ir prisijungia prie citoplazminės membranos, todėl pastaroji pasidaro laidi mažo molekulinio svorio medžiagoms, ypač kalio jonams. Paskui ketvirtiniai amonio junginiai patenka į ląstelę, sutrikdo jos funkcijas ir sukelia jos žūtį. Tokiu būdu benzalkonio chloridas naikina gramteigiamas ir gramneigiamas bakterijas bei grybelius (Candida albicans). Mentolis ir pipirmėčių eterinis aliejus veikia kaip silpni anestetikai ir palengvina nemalonius pojūčius (pvz., skausmą rijimo metu), taip pat pagerina vaisto skonį.

Timolis veikia antiseptiškai bei stiprina kitų šio vaisto komponentų poveikį bakterijoms ir grybeliams.

Eukaliptų eterinis aliejus veikia antiseptiškai ir mažina viršutinių kvėpavimo takų gleivinės paburkimą.

Šių pastilių sudėtyje nėra cukraus, tačiau yra maltitolio ir manitolio – saldiklių, kurie nesukelia ėduonies, kadangi burnoje esančios bakterijos juos metabolizuoja nereikšmingai ir labai lėtai. Tai labai svarbu, kadangi Septolete D pastilės lėtai čiulpiamos.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Turima duomenų tik apie kai kurias Septolete D veikliąsias medžiagas.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos