Temos
Gemcitabin Ebewe
Vaistinis preparatas: Gemcitabin Ebewe
Puslapis: 2


Nesmulkialąstelinis plaučių vėžys

Monoterpija

Rekomenduojama gemcitabino dozė yra 1000 mg/m2 kūno paviršiaus ploto, kuri infuzuojama į veną per 30 min. Reikia vartoti kartotines tokias dozes vieną kartą per savaitę 3 savaites iš eilės ir daryti vienos savaitės pertrauką. Vėliau tokie keturių savaičių gydymo ciklai turi būti kartojami. Atsižvelgiant į pacientui pasireiškusio toksinio poveikio laipsnį, prieš kiekvieną ciklą ar ciklo metu vaistinio preparato dozę galima mažinti.

Kombinuotas gydymas

Rekomenduojama gemcitabino dozė yra 1250 mg/m2 kūno paviršiaus ploto, kuri infuzuojama į veną per 30 min. 1-ąją ir 8-ąją gydymo ciklo (21 dienos) parą. Atsižvelgiant į pacientui pasireiškusio toksinio poveikio laipsnį, prieš kiekvieną ciklą ar ciklo metu vaistinio preparato dozę galima mažinti.

Kas 3 savaites reikia vartoti po vieną 75100 mg/m2 kūno paviršiaus ploto cisplatinos dozę.

Krūties vėžys

Kombinuotas gydymas

Vartojant gemcitabiną kartu su paklitakseliu, rekomenduojama 1-ąją gydymo ciklo dieną per maždaug 3 valandas į veną infuzuoti paklitakselį (175 mg/m2 kūno paviršiaus ploto), vėliau 1-ąją ir 8-ąją kiekvieno 21 dienos gydymo ciklo dieną per 30 min. į veną infuzuoti gemcitabiną (1250 mg/m2 kūno paviršiaus ploto). Atsižvelgiant į pacientui pasireiškusio toksinio poveikio laipsnį, prieš kiekvieną ciklą ar ciklo metu vaistinio preparato dozę galima mažinti. Prieš pradedant gydymą gemcitabino ir  paklitakselio deriniu, absoliutus granuliocitų kiekis paciento kraujyje turi būti ne mažesnis kaip 1500 (x 106/l).

Kiaušidžių vėžys

Kombinuotas gydymas

Vartojant gemcitabiną kartu su paklitakseliu, rekomenduojama 1-ąją ir 8-ąją kiekvieno 21 dienos gydymo ciklo dieną per 30 min. į veną infuzuoti 1000 mg/m2 kūno paviršiaus ploto gemcitabino dozę. Po gemcitabino infuzijos 1-ąją ciklo dieną vartoti karboplatiną taip, kad plotas po koncentracijų laiko atžvilgiu kreive (AUC) būtų 4,0 mg/ml•min. Atsižvelgiant į pacientui pasireiškusio toksinio poveikio laipsnį, prieš kiekvieną ciklą ar ciklo metu vaistinio preparato dozę galima mažinti.

Toksinio poveikio stebėjimas ir dozės keitimas dėl toksinio poveikio

Dozės keitimas dėl nehematologinio toksinio poveikio

Kad būtų išaiškintas nehematologinis toksinis poveikis, gydytojas turi reguliariai tirti pacientą ir įvertinti inkstų bei kepenų funkciją. Atsižvelgiant į pacientui pasireiškusio toksinio poveikio laipsnį, prieš kiekvieną gydymo ciklą ar ciklo metu vaistinio preparato dozę galima mažinti. Paprastai dėl sunkaus (3 ar 4 laipsnio) nehematologinio toksinio poveikio, išskyrus pykinimą ar vėmimą, gydytojas savo nuožiūra gydymą gemcitabinu gali atidėti arba sumažinti vaistinio preparato dozę. Kai toksinis poveikis gydytojo nuomone susilpnėja, dozavimą galima atnaujinti.

Kaip taikant kombinuotą gydymą keisti cisplatinos, karboplatinos ir paklitakselio dozes, žr. atitinkamose preparatų charakteristikų santraukose.

Dozės keitimas dėl hematologinio toksinio poveikio

Pradedant gydymo ciklą

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos