Temos
Olanzapine Polpharma
Vaistinis preparatas: Olanzapine Polpharma
Puslapis: 2


Olanzapine Polpharma burnoje disperguojamąją tabletę reikia dėti į burną, kurioje ji seilėse greitai ištirpsta, todėl vaistą galima lengvai nuryti. Burnoje disperguojamąją tabletę išimti iš burnos sveiką yra sunku. Kadangi ji yra trapi, atplėšus lizdinę plokštelę tabletę reikia vartoti nedelsiant. Kitas vartojimo būdas: prieš pat vartojimą burnoje disperguojamąją tabletę reikia ištirpinti pilnoje stiklinėje vandens ar kito tinkamo gėrimo (apelsinų sulčių, obuolių sulčių, pieno ar kavos).

Olanzapino burnoje disperguojamosios tabletės yra bioekvivalentiškos plėvele dengtoms olanzapino tabletėms, abiejų farmacinių formų absorbcijos greitis ir apimtis panaši. Burnoje disperguojamosios tabletės vartojamos tokiomis pat dozėmis ir tokiu pačiu dažnumu, kaip olanzapino plėvele dengtos tabletės. Olanzapino burnoje disperguojamąsias tabletes galima vartoti kaip alternatyvą olanzapino plėvele dengtoms tabletėms.

Vaikai ir paaugliai

Olanzapino nerekomenduojama vartoti vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nėra. Trumpalaikių tyrimų su paaugliais metu nustatyti labiau padidėjęs kūno svoris bei didesni lipidų ir prolaktino koncentracijų pokyčiai nei tyrimų su suaugusiais pacientais metu (žr. 4.4, 4.8, 5.1 ir 5.2 skyrius).

Senyvi pacientai

65 metų ir vyresniems pacientams skirti mažesnės pradinės dozės (5 mg per parą) paprastai nerekomenduojama, tačiau, atsižvelgiant į tam tikrus klinikinius veiksnius, mažesnės dozės skyrimo galimybę reikėtų apsvarstyti (žr. 4.4 skyrių).

Inkstų ir (arba) kepenų nepakankamumas

Reikėtų apsvarstyti mažesnės pradinės dozės (5 mg) skyrimo galimybę šiems pacientams. Kai yra vidutinio sunkumo kepenų nepakankamumas (kepenų cirozė, A ar B klasės pagal Child-Pugh), reikia skirti 5 mg pradinę dozę, kurią galima didinti tik labai atsargiai.

Lytis

Moterims (lyginant su vyrais) pradinės dozės ir dozių intervalų paprastai keisti nereikia.

Rūkantiesiems

Nerūkantiems pacientams (lyginant su rūkančiaisiais) pradinės dozės ir dozių intervalų paprastai keisti nereikia.

Kai yra daugiau nei vienas veiksnys, dėl kurio gali lėtėti vaisto metabolizmas (moteriška lytis, senyvas amžius, nerūkymas), reikėtų apsvarstyti mažesnės pradinės dozės skyrimo galimybę. Prireikus tokiems pacientams dozę reikia didinti atsargiai.

(Žr. 4.5 ir 5.2 skyrius).

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.

Pacientams, kuriems nustatyta uždarojo kampo glaukomos pasireiškimo rizika.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Gydant antipsichoziniais vaistais, klinikinė pacientų būklė gali pagerėti tik po kelių dienų ar savaičių. Šiuo laikotarpiu pacientus reikia atidžiai stebėti.

Su demencija susiję psichozė ir (arba) elgesio sutrikimai

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos