Temos
Ramipril HCT Actavis
Vaistinis preparatas: Ramipril HCT Actavis
Puslapis: 2


Pacientams, kuriems yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas, Ramipril HCT Actavis skirti draudžiama dėl veikliosios medžiagos hidrochlorotiazido (kreatinino klirensas < 30 ml/min.) (žr. 4.3 skyrių). Pacientams, kuriems yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas, gali prireikti skirti mažesnes Ramipril HCT Actavis dozes. Pacientai, kurių kreatinino klirensas yra tarp 30 ir 60 ml/min., turi būti gydomi kiek įmanoma mažesne fiksuota ramiprilio ir hidrochlorotiazido derinio doze po to, kai buvo vartojama vien ramiprilio. Didžiausia leistina paros dozė yra 5 mg ramiprilio ir 25 mg hidrochlorotiazido.

Pacientai, kurių kepenų funkcija sutrikusi

Pacientams, kuriems yra lengvas ar vidutinio sunkumo kepenų funkcijos sutrikimas, gydymas Ramipril HCT Actavis turi būti pradėtas atidžiai prižiūrint gydytojui; didžiausia leistina paros dozė yra 2,5 mg ramiprilio ir 12,5 mg hidrochlorotiazido. Pacientams, kuriems yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas, Ramipril HCT Actavis skirti draudžiama (žr. 4.3 skyrių).

Senyvi pacientai

Turi būti skiriamos mažesnės pradinės dozės, o tolimesnis dozės pritaikymas turi būti labiau laipsniškas, nes yra didesnė nepageidaujamų reiškinių tikimybė (ypač labai seniems ir silpniems pacientams).

Vaikai

Ramipril HCT Actavis nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 18 metų vaikams ir paaugliams, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nepakanka.

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas veikliajai medžiagai arba kitiems AKF (angiotenziną konvertuojančio fermento) inhibitoriams, hidrochlorotiazidui, kitiems tiazidiniams diuretikams, sulfonamidams arba bet kuriai pagalbinei Ramipril HCT Actavis medžiagai (žr. 6.1 skyrių).

Buvo pasireiškusi angioneurozinė edema (paveldėta, idiopatinė ar dėl anksčiau pasireiškusios angioneurozinės edemos, susijusios su AKF inhibitorių ar AIIRA vartojimu).

Ekstrakorporinės procedūros, kurių metu kraujas liečiasi su neigiamą krūvį turinčiu paviršiumi (žr. 4.5 skyrių).

Reikšminga abipusė inkstų arterijų stenozė arba vienintelio funkcionalaus inksto arterijos stenozė.

Antras ir trečias nėštumo trimestrai (žr. 4.4 ir 4.6 skyrius).

Žindymo laikotarpis (žr. 4.6 skyrių)

Sunkus inkstų funkcijos sutrikimas (kreatinino klirensas mažesnis negu 30 ml/min.) nedializuojamiems pacientams.

Kliniškai reikšmingas elektrolitų pusiausvyros sutrikimas, kuris gali pabloginti tolimesnį gydymą Ramipril HCT Actavis (žr. 4.4 skyrių).

Sunkus kepenų funkcijos sutrikimas, hepatinė encefalopatija.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Ypatingos pacientų grupės

Nėštumas: Nėščių moterų pradėti gydyti AKF inhibitoriais negalima. Išskyrus atvejus, kai tolesnis gydymas AKF inhibitoriais yra būtinas, pastoti planuojančioms moterims juos reikia keisti kitokiais antihipertenziniais vaistiniais preparatais, kurių vartojimo saugumas nėštumo metu ištirtas. Nustačius nėštumą, AKF inhibitorių vartojimą būtina nedelsiant nutraukti ir, jei reikia, skirti kitokį tinkamą gydymą (žr. 4.3 ir 4.6 skyrius).

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos