Temos
Ozapex
Vaistinis preparatas: Ozapex
Puslapis: 3


Tų pačių klinikinių tyrimų metu buvo nepageidaujamų cerebrovaskulinių reiškinių (NCVR, pvz., insulto, praeinančiojo smegenų išemijos priepuolio), įskaitant mirtį, atvejų. Olanzapinu gydytiems pacientams NCVR dažnis buvo 3 kartus didesnis negu vartojusiems placebo (atitinkamai 1,3% ir 0,4%). Visi olanzapinu ar placebu gydyti pacientai, patyrę cerebrovaskulinių reiškinių, prieš tyrimą turėjo rizikos veiksnių. Nustatyta, kad su olanzapino vartojimu susiję NCVR rizikos veiksniai yra >75 metų amžius ir kraujagyslinė arba mišri demencija. Šių tyrimų metu olanzapino veiksmingumas nevertintas.

Parkinsono liga

Parkinsono liga sergančių ligonių psichozės, susijusios su dopamino agonistų vartojimu, olanzapinu gydyti nerekomenduojama. Klinikinių tyrimų metu pastebėta, kad olanzapinu gydomiems ligoniams labai dažnai ir dažniau nei vartojantiems placebo pasunkėja Parkinsono ligos simptomai, atsiranda haliucinacijų (taip pat žr. 4.8 skyrių) ir kad slopinant psichozės simptomus olanzapinas nebuvo veiksmingesnis už placebą. Šių tyrimų metu buvo reikalaujama, kad ligonio pradinė būklė būtų stabili gydant mažiausia veiksminga vaistinių preparatų nuo Parkinsono ligos (dopamino agonistų) doze ir kad viso klinikinio tyrimo metu nebūtų keičiami nei vaistiniai preparatai nuo Parkinsono ligos, nei jų dozė. Gydyti buvo pradėta 2,5 mg olanzapino paros doze, kuri buvo didinama iki didžiausios, t. y. 15 mg, remiantis tyrėjų sprendimu.

Piktybinis neurolepsinis sindromas (PNS)

PNS yra būklė, kuri gali būti pavojinga gyvybei ir yra susijusi su vaistinių preparatų nuo psichozės vartojimu. Retais atvejais šis sindromas buvo susijęs ir su olanzapino vartojimu. Klinikiniai PNS požymiai yra hiperpireksija, raumenų rigidiškumas, psichikos pokyčiai ir autonominės nervų sistemos nestabilumas (nereguliarus pulsas ar kraujospūdis, tachikardija, prakaitavimas ir širdies ritmo sutrikimas). Be to, gali padidėti kreatinfosfokinazės koncentracija, pasireikšti mioglobinurija (rabdomiolizė) ir ūminis inkstų nepakankamumas. Atsiradus simptomų ir požymių, rodančių PNS, ar dėl neaiškių priežasčių labai padidėjus temperatūrai, net jei kitų klinikinių PNS požymių nėra, visų antipsichozinių vaistinių preparatų, įskaitant olanzapiną, vartojimą būtina nutraukti.

Hiperglikemija ir cukrinis diabetas

Labai retai pasireiškė hiperglikemija ir(ar) pasunkėjo arba atsirado cukrinis diabetas, kartais susijęs su ketoacidoze ar koma, įskaitant kelis mirtinus atvejus (žr. 4.8 skyrių). Kai kuriems iš minėtų pacientų prieš tai padidėjo kūno svoris, kuris gali būti skatinantis veiksnys.

Patariama atidžiai kliniškai stebėti pacientus, ypač tokius, kurie serga cukriniu diabetu arba kuriems yra diabeto atsiradimo rizikos veiksnių ir kuriems rekomenduojama reguliariai matuoti gliukozės kiekį.

Lipidų pokyčiai

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos