Temos
Relenza
Vaistinis preparatas: Relenza
Puslapis: 2


Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Kadangi buvo nedaug gydytų pacientų, sergančių sunkia astma ar kita lėtine kvėpavimo takų liga, nestabiliomis lėtinėmis ligomis, ar pacientų su susilpnėjusiu imunitetu (žr. 5.1 skyrių), nebuvo galima nustatyti Relenza veiksmingumo ir saugumo šioms pacientų grupėms. Dėl nepakankamų duomenų Relenza veiksmingumas gripo profilaktikai slaugos namuose nebuvo įrodytas. Zanamiviro veiksmingumas gydant vyresnio amžiaus (?65 metų) pacientus taip pat nebuvo nustatytas (žr. 5.1 skyrių).

Labai retais atvejais, gydant Relenza, pasireiškė bronchų spazmas ir (arba) kvėpavimo funkcijos susilpnėjimas, kuris gali būti ūminis ir (arba) sunkus. Kai kurių pacientų anamnezėje nėra buvę kvėpavimo organų ligų. Visi pacientai, kuriems pasireiškia tokios reakcijos, turėtų nutraukti Relenza vartojimą ir nedelsdami kreiptis į gydytoją.

Kadangi trūksta patirties gydant Relenza pacientus, sergančius sunkia astma, reikia įvertinti pavojaus ir galimos naudos santykį. Relenza neturėtų būti skiriamas, jei nėra medicininio stebėjimo galimybių ir tinkamos klinikinės įrangos bronchų konstrikcijos atveju. Pacientams, sergantiems nuolatine astma ar sunkia LOPL, gydymo Relenza metu turėtų būti paskirtas tinkamas gretutinės ligos gydymas.

Skiriant zanamivirą pacientams, sergantiems astma ar lėtine obstrukcine plaučių liga, juos reikia informuoti apie bronchų spazmo pavojų vartojant Relenza, taip pat svarbu, kad jie turėtų greito veikimo bronchų plečiamųjų vaistų. Pacientams, kurie vartoja palaikomuosius inhaliuojamuosius bronchų plečiamuosius vaistus, reikėtų patarti vartoti bronchų plečiamuosius vaistus prieš vartojant Relenza (žr. 4.2 skyrių).

Šio vaistinio preparato sudėtyje yra laktozės. Šio vaisto negalima skirti pacientams, kurie serga retai pasitaikančiomis paveldėtomis galaktozės netoleravimo, Lapp laktazės trūkumo arba sutrikusios gliukozės-galaktozės absorbcijos ligomis.

Relenza nėra skiepijimo nuo gripo pakaitalas, ir Relenza vartojimas neturi įtakoti asmenų atrankos kasmetiniam skiepijimui. Apsauga nuo gripo trunka tik tiek laiko, kiek vartojamas Relenza. Relenza turi būti vartojamas gripui gydyti ir jo profilaktikai tik tada, kai patikimi epidemiologiniai duomenys rodo, kad gripas plinta visuomenėje.

Relenza veiksmingas tik nuo ligos, kurią sukelia gripo virusas. Nėra įrodymų, kad Relenza būtų veiksmingas sergant liga, kurią sukėlė ne gripo virusas, o kiti veiksniai.

Gauta pranešimų apie neuropsichines komplikacijas, Relenza gydant gripu sergančius pacientus, ypač vaikus ir paauglius. Todėl reikia atidžiai stebėti, ar nepasikeičia pacientų elgesys, ir kiekvienu atveju prieš tęsiant gydymą reikia kruopščiai įvertinti rizikos ir naudos santykį (žr. 4.8 skyrių).

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos