Temos
OCTAPLEX
Vaistinis preparatas: OCTAPLEX
Puslapis: 3


Preparatą ištirpinti taip, kaip nurodyta 6.6 skyriuje.

OCTAPLEX reikia švirkšti į veną. Laikantis aseptikos reikalavimų rekomenduojama pradėti lašinti ne greičiau kaip 1 ml per minutę, vėliau - 23 ml per minutę.

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.

Žinoma alergija heparinui ar jei anksčiau buvo heparino sukeltų trombocitopenijos atvejų

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Reikia pasitarti su specialistu, turinčiu koaguliacijos sutrikimų gydymo patirties.

Pacientams, kuriems yra įgytas nuo vitamino K priklausomų koaguliacijos faktorių trūkumas (pvz., sąlygotas gydymo vitamino K antagonistais), OCTAPLEX vartoti tik tais atvejais, kai reikia nedelsiant koreguoti protrombino komplekso kiekį, pvz., kraujavimo ar ekstrinės operacijos atveju. Kitais atvejais paprastai pakanka sumažinti vitamino K antagonistų dozę ir (ar) paskirti vitamino K.

Vitamino K antagonistais gydomiems pacientams gali būti būklių, dėl kurių padidėja kraujo krešumas, o protrombino komplekso koncentrato infuzija gali jas pasunkinti.

Įgimto bet kurio nuo vitamino K priklausomo faktoriaus trūkumo atveju, reikia vartoti to specifinio faktoriaus preparatą, jeigu jo galima gauti.

Pasireiškus alerginei ar anafilaksinio tipo reakcijai, nedelsiant nutraukti preparato infuziją. Ištikus šokui, būtina taikyti standartinį šoko gydymą.

Vartojant iš žmogaus kraujo ar plazmos pagamintų preparatų, standartinės priemonės infekcijoms išvengti yra: donorų atrinkimas, kiekvieno donoro plazmos bei bendro plazmos kaupinio tyrimas dėl specifinių infekcijos žymenų bei efektyvių virusų inaktyvinimo ar pašalinimo procedūrų įdiegimas į gamybos procesą.

Nepaisant to, kai vartojama iš žmogaus kraujo ar plazmos pagamintų preparatų, negalima visiškai paneigti infekcinių ligų, sukeliamų perduoto infekcinio sukėlėjo, galimybės. Tai taip pat galima pasakyti ir apie nežinomus ar naujus virusus ir kitus patogenus.

Taikomos priemonės efektyviai saugo nuo apvalkalą turinčių virusų, pavyzdžiui ŽIV, HBV ir HCV. Priemonės gali būti mažai veiksmingos prieš virusus be apvalkalo, pvz., ŽAV ir parvovirusą B19. Parvoviruso B19 infekcija gali sukelti rimtų padarinių nėščiosioms (vaisiaus infekcija) ir asmenims, kuriems yra imunodeficitas ar padidinta eritrocitų gamyba (pvz., sergant hemolizine anemija).

Norint nustatyti ryšį tarp paciento ir vaistinio preparato serijos numerio, primygtinai rekomenduojama kiekvieną kartą pacientui skiriant OCTAPLEX užrašyti preparato pavadinimą ir serijos numerį.

Reguliariai ar kartotinai vartojant iš žmogaus plazmos gautus protrombino komplekso preparatus, patartina ligoniams skirti reikiamą vakcinaciją (nuo hepatito A ir B).

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos