Temos
Sumatriptan Actavis
Vaistinis preparatas: Sumatriptan Actavis
Puslapis: 3


Preparatu gydant po to, kai jis pateko į rinką, ligoniams, sumatriptano vartojusiems kartu su selektyviais atgalinio serotonino sugrąžinimo (SASS) inhibitoriais, retais atvejais pasireikšdavo serotonininis sindromas (įskaitant psichikos pokytį, autonominės nervų sistemos nestabilumą ir nervų bei raumenų funkcijos nenormalumą). Serotonininio sindromo atvejų buvo ir kartu su triptanais vartojant serotonino ir noradrenalino sugrąžinimo (SNS) inhibitorių.

Jei sumatriptanu ir kartu SASS ar SNS inhibitoriais gydyti būtina, patariama ligonį tinkamai prižiūrėti (žr. 4.5 skyrių).

Jeigu yra sutrikimas, darantis įtaką sumatriptano absorbcijai, metabolizmui ar išsiskyrimui, pvz., kepenų ar inkstų veiklos sutrikimas, šio vaistinio preparato reikia skirti atsargiai.

Pacientams, kurie yra sirgę epilepsija arba kuriems buvo traukulių slenkstį mažinanti smegenų pažaida, sumatriptano reikia skirti atsargiai, kadangi buvo su jo vartojimu susijusių traukulių priepuolių (žr. 4.8 skyrių).

Pacientams, kurių jautrumas sulfamidams padidėjęs, sumatropinas gali sukelti įvairią alerginę, t. y. nuo padidėjusio odos jautrumo reakcijos iki anafilaksijos, reakciją,. Kryžminės alergijos įrodymų yra mažai. Vis dėlto tokiems pacientams sumatriptano reikia skirti atsargiai.

Triptanų vartojant kartu su vaistažolių preparatais, kuriuose yra paprastųjų jonažolių (Hypericum perforatum), gali padidėti nepageidaujamo poveikio dažnis.

Ilgai nuo galvos skausmo vartojant bet kokių skausmą malšinančių preparatų, galvos skausmas gali sustiprėti. Taip atsitikus arba įtarus, kad atsitiko, preparato vartojimą pacientas turi nutraukti ir kreiptis į gydytoją. Jeigu dažnai arba kasdien skauda galvą, nors (kadangi) pacientas reguliariai vartoja preparatų nuo galvos skausmo, reikia įtarti, kad jį vargina per dažno vaistų vartojimo sukeltas galvos skausmas.

Rekomenduojamos sumatriptano dozės viršyti negalima.

Sumatriptan Actavis tabletėse yra laktozės monohidrato. Pacientams, kuriems yra retas paveldimas sutrikimas, pvz., galaktozės netoleravimas, Lapp laktazės trūkumas ar gliukozės ir galaktozės malabsorbcija, šio medikamento vartoti negalima.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Su propranololiu, flunarizinu, pizotifenu ar alkoholiu sumatriptanas nesąveikauja.

Duomenų apie sumatriptano sąveiką su medikamentais, kurių sudėtyje yra ergotamino, yra mažai. Kartu su sumatriptanu jų vartoti draudžiama, kadangi teoriškai didėja širdies vainikinių kraujagyslių spazmo rizika.

Kokia pertraukos trukmė turi būti tarp sumatriptano ir ergotamino preparatų vartojimo, nežinoma. Ji priklauso nuo ergotamino preparato rūšies ir dozės. Abiejų medikamentų poveikis gali būti adityvus. Po preparato, kurio sudėtyje yra ergotamino, pavartojimo sumatriptano galima gerti ne anksčiau kaip po 24 valandų, o po sumatriptano pavartojimo ergotamino preparatų, galima gerti ne anksčiau kaip po 6 valandų (žr. 4.3 skyrių).

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos