Temos
FENOLIP
Vaistinis preparatas: FENOLIP
Puslapis: 3


Prieš pradedant gydymą reikia atlikti laboratorinius tyrimus, kad būtų įsitinkinta, jog lipidų kiekis kraujyje yra nuolat pakitęs. Reikia stengtis kontroliuoti serumo lipidų kiekį visomis priemonėmis, pvz., tinkama dieta, fiziniais pratimais, kūno svorio mažinimu nutukusiems pacientams, taip pat gydyti bet kurias lipidų apykaitos pakitimus sukeliančias ligas, pvz., cukrinį diabetą ir hipotirozę. Prieš skiriant trigliceridų kiekį kraujyje mažinančių preparatų, reikia nutraukti vaistų, kurie sunkina hipertrigliceridemiją (beta adrenoblokatorių, tiazidinių diuretikų, estrogenų), vartojimą ar pastaruosius keisti kitais vaistais.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Geriamieji antikoaguliantai

Fenofibratas stiprina geriamųjų antikoaguliantų poveikį, todėl gali didėti kraujavimo rizika. Gydymo pradžioje antikoaguliantų dozę rekomenduojama trečdaliu mažinti, po to, jei reikia, palaipsniui didinti atsižvelgiant į tarptautinį normalizuotą santykį (TNS), nors apskritai tokiu deriniu gydyti nepatariama.

Ciklosporinas

Gydant fenofibratu ir kartu ciklosporinu, buvo keli sunkaus laikino inkstų funkcijos sutrikimo atvejai. Vadinasi, būtina atidžiai sekti tokių ligonių inkstų funkciją ir ženkliai arba reikšmingai pakitus laboratorinių tyrimų parametrams gydymą fenofibratu sustabdyti.

HMG-CoA reduktazės inhibitoriai ir kitokie fibratai

(Žr. ir 4.4 skyrių)

Fenofibrato vartojant kartu su kitokiais fibratais arba HMG-CoA reduktazės inhibitoriais, didėja toksinio poveikio raumenims rizika. Tokiais deriniais reikia gydyti atsargiai ir sekant, ar neatsiranda toksinio poveikio raumenims požymių.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Reikiamų domenų apie fenofibrato vartojimą nėštumo metu nėra. Tyrimai su gyvūnais teratogeninio poveikio neparodė. Nuo dozių, dariusių toksinį poveikį vaikingai patelei, pasireiškė embriotoksinis poveikis (žr. 5.3 skyrių). Galimas pavojus žmogui nežinomas. Vadinasi, nėščias moteris fenofibratu galima gydyti tik atidžiai nustačius naudos ir rizikos santykį.

Ar fenofibrato ir (arba) jo metabolitų išsiskiria su moters pienu, nežinoma. Žindymo laikotarpiu fenofibrato vartoti negalima.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Fenofibratas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Nepageidaujamų reiškinių dažnis apibūdinamas taip:

- labai dažni (( 1/10);

- dažni (nuo ( 1/100 iki ( 1/10);

- nedažni (nuo ( 1/1 000 iki ( 1/100);

- reti (nuo ( 1/10 000 iki ( 1/1 000);

- labai reti (( 1/10 000), dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai

Reti: hemoglobino ir leukocitų kiekio sumažėjimas.

Nervų sistemos sutrikimai

Reti: seksualinės funkcijos silpnumas.

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai

Labai reti: intersticinė pneumopatija.

Virškinimo trakto sutrikimai

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos