Temos
Glucose Baxter
Vaistinis preparatas: Glucose Baxter
Puslapis: 2


Prieš pradedant bet kokią infuziją į veną, reikalingas specialus klinikinės būklės įvertinimas. Infuzijos metu reikalinga pastovi ir atidi priežiūra. Būtina sekti klinikinius ir biologinius parametrus, ypač gliukozės kiekį kraujyje.

Jei atsiranda hiperglikemija, reikia pakoreguoti infuzijos greitį arba skirti insuliną.

Jie būtina, reikia papildomai parenteraliai skirti kalio.

Ligoniai, sergantys inkstų funkcijos nepakankamumu ar cukriniu diabetu, gali blogai toleruoti gliukozę. Gliukozės tirpalą skiriant ligoniams, sergantiems diabetu ar inkstų nepakankamumu, būtina atidžiai stebėti gliukozės kiekį kraujyje bei atitinkamai koreguoti skiriamas insulino ir/arba kalio dozes.

Norint išvengti nepageidaujamos osmosinės diurezės, infuziją reikėtų atlikti lėtai.

Gliukozės tirpalo negalima leisti kartu su krauju, prieš ar po kraujo perpylimo naudojant tą pačią infuzinę sistemą, nes galima hemolizė ar krešulių susidarymas.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Nežinoma.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nėštumo metu gliukozės tirpalas dažniausiai vartojamas skysčių kiekiui atstatyti ir kaip tirpiklis kitiems vaistams (ypač oksitocinui).

Glucose Baxter 5 % neturi neigiamo poveikio vaisiui, todėl ją galima skirti nėštumo metu, gimdant bei žindymo laikotarpiu.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Nežinoma.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Intraveninė gliukozės 5 % infuzija gali sukelti skysčių ir elektrolitų pusiausvyros sutrikimus, įskaitant hipokalemiją, hipomagnezemiją ir hipofosfatemiją.

Dėl netinkamo parenterinio vartojimo gali atsirasti hiperglikemija ir dehidratacija.

Taip pat galima poliurija.

Nepageidaujamos reakcijos, tokios kaip karščiavimas, dūrio vietos infekcija, dūrio vietos skausmingumas ar paraudimas, venos sudirginimas, venų trombozė ar flebitas, plintantis nuo dūrio vietos, išsiliejimas už kraujagyslės ribų, hipervolemijos atsiradimas gali būti susiję su lašinimo technika.

Priklausomai nuo priedų tikėtini įvairūs kiti nepageidaujami poveikiai.

Jei atsiranda nepageidaujama reakcija, infuziją reikia nutraukti.

4.9 Perdozavimas

Per ilgai skiriant arba greitai sulašinant didelį gliukozės 5 % tirpalo kiekį, gali atsirasti hiperosmoliariškumas, dehidratacija, hiperglikemija, gliukozurija, osmosinė diurezė (dėl hiperglikemijos). Ilgai trunkanti infuzija ar per didelis jos greitis gali sukelti skysčių perteklių ir edemą arba intoksikaciją vandeniu (su hiponatremija).

Perteklinės infuzijos požymiai ir simptomai gali būti susiję su naudojamais priedais. Esant atsitiktinei perteklinei infuzijai, gydymą reikia nutraukti ir ligonį stebėti dėl atitinkamų simptomų ir požymių, susijusių su skiriamu vaistu. Jei reikia, galima taikyti simptominį ir palaikomąjį gydymą.

5. FARMAKOLOGINĖS savybės

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – kiti intraveninių tirpalų priedai, ATC kodas – B05XX.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos