Temos
Humatrope
Vaistinis preparatas: Humatrope
Puslapis: 4


Priklausomai nuo dozės ir vartojimo būdo, estrogenų vartojimas gali veikti atsaką į gydymą augimo hormonu. Gali prireikti didesnių augimo hormono dozių atitinkamam IGF-I padidėjimui moterų, palyginti su vyrais, serume pasiekti, ypač jeigu moteriai taikomas pakeičiamais gydymas geriamaisiais estrogenais. Jeigu keičiamas estrogenų vartojimo būdas (vietoj per burną vartojamų estrogenų pradedami vartoti transderminiai preparatai arba atvirkščiai), reikia iš naujo palaipsniui nustatyti augimo hormono dozę (žr. 4.5 skyrių). Gali būti stebimas didėjantis jautrumas augimo hormonui (išreiktas IGF-I pokyčiu augimo hormono dozei), ypač vyrams.

Humatrope neskiriamas vartoti pacientams, kuriems pasireiškia augimo nepakankamumas dėl genetiniais tyrimais patvirtinto Prader-Willi sindromo, išskyrus pacientus, kuriems kartu su Prader-Willi sindromu diagnozuotas augimo hormono trūkumas.

Gauta pranešimų apie miego apnėją ir staigią mirtį pradėjus gydyti augimo hormonu pacientus, kuriems pasireiškia Prader-Willi sindromas ir yra vienas ar daugiau iš išvardytų rizikos veiksnių: sunkus nutukimas, anksčiau pasireiškė viršutinių kvėpavimo takų obstrukcija ar miego apnėja, arba nenustatyta kvėpavimo takų infekcija.

Gydant Humatrope, reikia atidžiai stebėti asmenis, kurie serga cukriniu diabetu. Gali prireikti keisti insulino dozę.

Senyvi pacientai (? 60 metų) yra jautresni Humatrope veikimui, taigi jiems gali dažniau pasireikšti (sunkūs) nepageidaujami reiškiniai.

Vyresnių kaip 80 metų pacientų gydymo patirtis ribota.

Ilgalaikio suaugusiųjų gydymo patirtis ribota.

Prieš pradedant gydyti mažo ūgio vaikus, kurie gimė mažo ūgio pagal gestacinį amžių, reikia įrodyti, kad nėra kitokių augimo sutrikimą paaiškinančių priežasčių ar gydymo būdų.

Prieš pradedant gydyti mažo ūgio vaikus, kurie gimė mažo ūgio pagal gestacinį amžių, rekomenduojama išmatuoti insulino koncentraciją plazmoje ir gliukozės koncentraciją kraujyje nevalgius ir vėliau matuoti šias koncentracijas kiekvienais metais. Pacientams, kuriems yra didesnė cukrinio diabeto rizika (pvz., kurių kraujo giminaičiai serga diabetu, nutukusiems, kuriems pasireiškia sunkus atsparumas insulinui, juodoji akantozė), reikia atlikti geriamosios gliukozės toleravimo mėginį (GGTM). Jeigu pasireiškia aiškus diabetas, augimo hormono negalima vartoti tol, kol stabilizuojama diabeto kontrolė. Augimo hormoną vartoti galima pradėti tik atidžiai stebint, kaip kontroliuojamas metabolizmas diabeto ligonio organizme. Gali prireikti didesnių insulino dozių.

Prieš pradedant gydyti vaikus, kurie gimė mažo ūgio pagal gestacinį amžių, reikia išmatuoti IGF-I koncentraciją plazmoje ir vėliau matuoti šią koncentraciją du kartus per metus. Jeigu pakartotinai matuojant koncentracijos yra didesnės kaip +2 SD, palyginti su nurodytais rodmenimis pagal lytį, amžių ir subrendimą, keičiant dozę, reikia atsižvelgti į IGF-I / IGFBP-3 santykį.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos