Temos
Puri-Nethol
Vaistinis preparatas: Puri-Nethol
Puslapis: 3


Puri-Nethol daro hepatotoksinį poveikį, todėl gydymo metu kas savaitę turi būti atliekami kepenų funkcijos tyrimai. Pacientų, kurie serga kepenų liga arba vartoja hepatotoksiškai veikiančių vaistų, sveikatos būklę rekomenduojama stebėti dar dažniau. Svarbu paaiškinti ligoniui, kad nedelsiant nutrauktų Puri-Nethol vartojimą, jei atsirastų geltos simptomų.

Kai remisijos indukcijos metu prasideda greitas ląstelių irimas, reikia stebėti šlapimo rūgšties koncentraciją kraujyje ir šlapime, nes gali išsivystyti hiperurikemija ir (arba) hiperurikozurija bei atsirasti nefropatijos pavojus.

Kryžminis atsparumas paprastai yra tarp 6-merkaptopurino ir 6-tioguanino. 6-merkaptopurino dozę gali prireikti mažinti, jei šis vaistinis preparatas vartojamas kartu su kitais kaulų čiulpus slopinančiais vaistiniais preparatais (žr. 4.5 skyriuje skyrelį ,,Kaulų čiulpų funkciją slopinantys vaistiniai preparatai“).

Inkstų ir (arba) kepenų funkcijos sutrikimas

Pacientams, kurie serga inkstų ir (arba) kepenų funkcijos sutrikimu, 6-merkaptopuriną vartoti rekomenduojama atsargiai. Šiems pacientams vaistinio preparato dozę reikia apgalvotai sumažinti ir atidžiai stebėti hematologinį atsaką (žr. 4.2 skyrių ir 5.2 skyriuje skyrelį ,,Specialių grupių pacientai“).

Mutageninis ir kancerogeninis poveikis

Ligoniams, sergantiems leukemija bei hipernefroma, ir gavusiems nenurodytą 6-merkaptopurino dozę, bei ligoniams sergantiems lėtine inkstų liga bei vartojusiems 0,4–10 mg/kg kūno svorio 6-merkaptopurino paros dozę, leukocituose pastebėta padidėjusi chromosomų aberacija.

Atsižvelgiant į tai, kad 6-merkaptopurinas veikia ląstelių DNR, jis yra potencialiai kancerogeniškas, todėl jo vartojant reikia atsižvelgti į galimą kancerogeninio poveikio pavojų.

Buvo aprašyti du atvejai, kai pacientams, kurie buvo gydyti 6-merkaptopurino kartu su kitais vaistais, nenavikinėms ligoms gydyti, išsivystė sunki nelimfocitinė leukemija.

Buvo vienas atvejis, kai ligonį gydant 6-merkaptopurinu dėl pyoderma gangrenosum, vėliau išsivystė ūminė nelimfocitinė leukemija, tačiau nėra aišku ar tai buvo natūrali ligos eigos dalis, ar 6-merkaptopurino poveikis.

Ligoniui sirgusiam Hodžkinso liga ir gydytam 6-merkaptopurinu kartu su daugeliu kitų citotoksinių vaistų, išsivystė ūminė mieloleukemija. Ligonei, gydytai 6-merkaptopurinu dėl myasthenia gravis, po 12,5 metų išsivystė lėtinė mieloleukemija.

Buvo gauta pranešimų apie kepenų ir blužnies T-ląstelių limfomą, pasireiškusią pacientams, sergantiems uždegiminėmis žarnų ligomis, kai 6-merkaptopurinas buvo vartojamas kartu su anti-TNF vaistais (tumoro nekrozės faktoriaus inhibitoriais) (žr. 4.8 skyrių).

Vaistinio preparato sudėtyje yra laktozės. Šio vaisto negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – Lapp laktazės stygius arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos