Temos
Repaglinide Portfarma
Vaistinis preparatas: Repaglinide Portfarma
Puslapis: 2


Repaglinidas daugiausia išskiriamas su tulžimi, todėl jo ekskrecija inkstų ligų atveju nesutrinka.

Aštuoni procentai repaglinido dozės yra išskiriama per inkstus, bendras plazmos klirensas pacientams, kurių inkstų funkcija yra sutrikusi, nėra sumažėjęs. Kadangi pacientų, kurių inkstų funkcija yra sutrikusi, jautrumas insulinui yra padidėjęs, jiems vaisto dozę koreguoti reikia atsargiai.

Klinikinių tyrimų vyresniems nei 75 metų pacienatms ar kepenų nepakankamumu sergantiems pacientams nebuvo atlikta (žr. 4.4 skyrių).

Repaglinidą vartoti vaikams iki 18 metų amžiaus nerekomenduojama, nes nepakanka sugumo ir(ar) efektyvumo duomenų.

Išsekusiems ar prastai besimaitinantiems pacientams pradinė ir palaikomoji vaisto dozės turi būti mažesnės, taip pat atsargiai koreguoti vaisto dozę, kad būtų išvengta hipoglikemijos.

Pacientai, gydomi kitais geriamaisiais vaistais nuo diabeto

Pacientams, kurie yra gydomi kitais geriamaisiais vaistais nuo diabeto, gydymas iš karto gali būti keičiamas repaglinidu. Tačiau nėra tikslių dozių atitikmenų tarp repaglinido ir kitų geriamųjų vaistų nuo diabeto. Tokiems pacientams maksimali pradinė repaglinido dozė yra 1 mg, vaistą skiriant prieš pagrindinius valgymus.

Jeigu gliukozės kiekis kraujyje nėra pakankamai kontroliuojamas skiriant vien metforminą, kartu galima skirti ir repaglinidą. Tokiu atveju skiriama tokia pati metformino dozė ir papildomai skiriamas repaglinidas. Pradinė repaglinido dozė yra 0,5 mg, išgeriama prieš pagrindinius valgymus; dozė yra koreguojama pagal gliukozės kiekį, taip pat kaip ir monoterapijos atveju.

4.3 Kontraindikacijos

( Padidėjęs jautrumas repaglinidui arba bet kuriai pagalbinei Repaglinide Portfarma medžiagai.

( I tipo cukrinis diabetas (nuo insulino priklausomas cukrinis diabetas), C-peptidas neigiamas.

( Diabetinė ketoacidozė su koma arba be jos.

( Sunkūs kepenų funkcijos sutrikimai.

( Kartu vartojamas gemfibrozilas (žr. 4.5 skyrių).

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Bendros

Repaglinidas turėtų būti skiriamas tik esant blogai kontroliuojamai gliukozės koncentracijai kraujyje ir išliekant diabeto simptomams, nepriklausomai nuo atitinkamų dietos, fizinio aktyvumo ir svorio mažinimo priemonių.

Repaglinidas, kaip ir kiti insulino sekreciją stimuliuojantys vaistai, gali sukelti hipoglikemiją.

Geriamųjų vaistų nuo diabeto gliukozės kiekį kraujyje mažinantis poveikis su laiku daugeliui pacientų silpnėja. Tai gali būti dėl cukrinio diabeto eigos progresavimo ar dėl sumažėjusio organizmo atsako į vaistą. Šis poveikis yra vertinamas kaip antrinis neefektyvumas ir skiriasi nuo pirminio neefektyvumo, kuomet vaistas yra neefektyvus skiriant jų pacientui pirmą kartą. Prieš priskiriant pacientą vaisto antrinio neefektyvumo grupei, reikia koreguoti dozę ir atsižvelgti į dietos ir fizinių pratimų taikymą.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos