Temos
Repaglinide Portfarma
Vaistinis preparatas: Repaglinide Portfarma
Puslapis: 3


Repaglinidas veikia stipriai susijungdamas ir trumpai veikdamas beta ląsteles. Repaglinido vartojimas antrinio insulino sekreciją stimuliuojančių vaistų neefektyvumo atveju klinikiniuose tyrimuose tirtas nebuvo. Tyrimai, įvertinantys vaisto poveikį derinant jų su kitais insulino sekreciją stimuliuojančiais vaistais ir akarboze, nebuvo atlikti.

Buvo atlikti tyrimai, vertinantys kombinuotą gydymą kartu su neutraliu protamino Hagedorn (NPH) insulinu ar tiazolidinedionais. Tačiau reikia atkreipti dėmesį į rizikos ir naudos santykį, lyginant su kitu kombinuotu gydymu.

Vartojant vaistą kartu su metforminu yra didesnė hipoglikemijos rizika.

Net jeigu paciento glikemijos kontrolė yra stabili, gydant geriamuoju vaistu nuo diabeto, streso, pvz.: karščiavimo, traumos, infekcijos, chirurginių intervencijų atveju, ji gali tapti nestabili. Tokiais atvejais gali reikti nutraukti repaglinido vartojimą ir laikinai skirti gydymą insulinu.

Vartojant repaglinido gali padažnėti ūminio koronarinio sindromo (pvz., miokardo infarkto) atvejų (žr. 4.8 ir 5.1 skyrius).

Vartojimas kartu

Repaglinidą turi vartoti atsargiai arba jo nevartoti tie pacientai, kurie vartoja vaistus, turinčius įtakos repaglinido metabolizmui (žr. 4.5 skyrių). Jei šiuos preparatus kartu vartoti būtina, reikia nuolatos atidžiai stebėti gliukozės kiekį kraujyje ir klinikinę būklę.

Specifinių grupių pacientai

Klinikinių tyrimų su pacientais, kurių kepenų funkcija sutrikusi, atlikta nebuvo. Taip pat nebuvo atlikta klinikinių tyrimų su vaikais ir paaugliais iki 18 metų amžiaus bei vyresniais nei 75 metų amžiaus pacientais. Todėl gydyti šio amžiaus grupių pacientų nerekomenduojama.

Rekomenduojama atidžiai parinkti dozę išsekusiems ar dėl prastos mitybos nusilpusiems pacientams. Pradinė ir palaikomosios dozės turi būti sumažintos (žr. 4.2 skyrių).

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Kai kurie vaistai veikia repaglinido metabolizmą. Gydytojas turėtų atsižvelgti į galimą tarpusavio sąveiką:

In vitro duomenys rodo, kad daugiausiai repaglinido metabolizuoja CYP2C8, tačiau ir - CYP3A4. Tyrimų su sveikais savanoriais duomenys patvirtina, kad CYP2C8 yra svarbiausias repaglinido metabilizme dalyvaujantis fermentas, o CYP3A4 nėra toks svarbus, tačiau santykinė jo reikšmė gali padidėti, jei CYP2C8 slopinamas. Todėl repaglinido metabolizmą ir su tuo susijusį klirensą gali sutrikdyti vaistai, kurie slopina arba aktyvina šiuos citochromo P-450 fermentus. Ypatingas dėmesys turi būti skiriamas, jei kartu su repaglinidu yra vartojami ir CYP2C8, ir 3A4 inhibitoriai.

Remiantis in vitro duomenimis, repaglinidas yra organinių anijonų pernešimo baltymo OATP1B1 substratas kepenyse. Vaistai, kurie slopina OATP1B1, gali padidinti repaglinido koncentraciją plazmoje, kaip tai yra vartojant ciklosporiną (žr. žemiau).

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos