Temos
Granisetron Teva
Vaistinis preparatas: Granisetron Teva
Puslapis: 2


Senyviems žmonėms ir pacientams, kurių inkstų ir (ar) kepenų veikla sutrikusi, specialios atsargumo priemonės nereikalingos. Nors iki šiol pacientams, kurių kepenų veikla sutrikusi, nepageidaujamų reiškinių padažnėjimo požymių nepastebėta, dėl granisetrono kinetikos jo vartojant minėtiems pacientams reikalingas tam tikras atsargumas.

5-HT3 receptorių antagonistai, tokie kaip granisetronas, gali būti susiję su širdies ritmo sutrikimais ir patologiniais EKG pokyčiais. Tai gali būti kliniškai reikšminga pacientams, kuriems jau yra širdies ritmo ar laidumo sutrikimų arba kurie yra gydomi antiaritminiais vaistais ar beta adrenoreceptorių blokatoriais.

Viename šio vaistinio preparato mililitre yra 0,15 mmol (3,5 mg) natrio. Į tai reikia atsižvelgti pacientams, kurių dietoje reguliuojamas natrio kiekis, jeigu paros dozė viršija 6,6 ml.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Tyrimų su gyvūnais duomenys rodo, kad granisetronas nei sužadina, nei slopina citochromo P 450 sistemos fermentus.

Kadangi granisetroną metabolizuoja kepenų citochromo P 450 fermentai, šių fermentų induktoriai ar inhibitoriai gali daryti įtaką granisetrono klirensui, taigi ir pusinės eliminacijos laikui.

Žmonėms kepenų fermentų indukcija fenobarbitaliu apytikriai 25 % padidino į veną pavartoto granisetrono bendrąjį plazmos klirensą.

Tyrimai in vitro rodo, kad ketokonazolas per citochromo P450 šeimos izofermentus gali slopinti granisetrono metabolizmą. Ar ši sąveika yra reikšminga klinikai, nežinoma.

Iki šiol granisetrono ir vaistinių preparatų, dažnai skiriamų vėmimui slopinti, tokių kaip benzodiazepinai, neuroleptikai, virškinimą skatinantys preparatai, sąveikos požymių nepastebėta. Be to, nepastebėta granisetrono sąveikos su vėmimą sukeliančiais citostatiniais vaistais.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nėštumas

Duomenų apie granisetrono vartojimą nėščioms moterims nėra. Tyrimai su gyvūnais tiesioginio ar netiesioginio kenksmingo poveikio nėštumo eigai, embriono ar vaisiaus vystymuisi, jauniklių atsivedimui ar atsivestų jauniklių vystymuisi neparodė. Nėščios moterys granisetrono turi nevartoti, išskyrus būtinus atvejus. Skiriant granisetrono nėščiai moteriai, reikia laikytis atsargumo.

Žindymas

Duomenų apie granisetrono išsiskyrimą su pienu nėra, todėl gydymo metu žindymą reikia nutraukti.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Informacijos apie granisetrono poveikį gebėjimui vairuoti nėra. Klinikinių tyrimų metu retkarčiais pastebėta mieguistumo atvejų, tačiau tarp šio reiškinio ir granisetrono vartojimo priežastinių sąsajų nenustatyta.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Nepageidaujami reiškiniai yra klasifikuojami remiantis šiomis dažnio kategorijomis:

labai dažni (?1/10), dažni (nuo ?1/100 iki <1/10), nedažni (nuo ?1/1 000 iki <1/100), reti (nuo ?1/10 000 iki <1/1 000), labai reti (<1/10 000), dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

Širdies sutrikimai

Reti. Aritmija, krūtinės skausmas.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos