Temos
Boostrix
Vaistinis preparatas: Boostrix
Puslapis: 2


Kaip ir skiepijant kitais preparatais, vakcinaciją Boostrix reikėtų atidėti, jei asmuo serga ūmine sunkia liga su karščiavimu. Tačiau lengvas infekcinis susirgimas nėra kontraindikacija.

Asmenims, kuriems po ankstesnės imunizacijos prieš difteriją ir (arba) stabligę pasireiškė laikina trombocitopenija arba buvo neurologinių komplikacijų (konvulsijos ar hipotoniniai susilpnėjusios reakcijos epizodai, žr. 4.4 skyrių).

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Prieš skiepijimą reikėtų peržiūrėti paciento sveikatos istoriją (ypač atsižvelgiant į ankstesnius skiepijimus ir galimą nepageidaujamų reiškinių atsiradimą) ir pacientą kliniškai ištirti.

Jei pasireiškė bet kuri iš čia paminėtų reakcijų po bet kurios kokliušo turinčios vakcinos suleidimo, reikėtų atidžiai apsvarstyti, ar leisti kitas vakcinos, turinčios kokliušo komponentą, dozes:

temperatūra ( 40,0 °C per 48 valandas po vakcinacijos, pakilusi ne dėl kitos nustatomos priežasties;

kolapsas arba į šoką panaši būklė (hipotoninis epizodas, kai atsakas yra mažas) per 48 valandas po vakcinacijos;

nuolatinis nenuraminamas verkimas, trunkantis ( 3 valandas, atsirandantis per 48 valandas po vakcinacijos;

traukuliai su karščiavimu ar be jo, atsiradę per 3 dienas po vakcinacijos.

Gali būti aplinkybių, pavyzdžiui, didelis kokliušo paplitimas, kai galima nauda viršija galimą riziką.

Kaip ir vartojant visas kitas leidžiamąsias vakcinas, visada reikėtų būti pasiruošus tinkamam gydymui ir stebėjimui, jei po vakcinos suleidimo prasidėtų anafilaksinė reakcija. Paprastai ji būna retai.

Boostrix reikėtų atsargiai leisti asmenims su trombocitopenija (taip pat žr. 4.3 skyrių) ar kraujavimo sutrikimais, kadangi jiems dėl injekcijos į raumenis gali prasidėti kraujavimas. Mažiausiai dviems minutėms reikėtų stipriai prispausti injekcijos vietą (netrinant).

Jokiomis aplinkybėmis Boostrix negalima leisti į kraujagysles.

Anamnezėje buvę febriliniai traukuliai, traukuliai šeimos anamnezėje, taip pat nepageidaujamas poveikis po DTP vakcinacijos šeimos anamnezėje nėra kontraindikacijos skiepyti Boostrix.

Kaip ir visų skiepijimų atvejais, prieš skiepijant Boostrix ar atidedant šį vakcinavimą, reikia kruopščiai pasverti rizikos ir naudos santykį, jeigu kūdikiui ar vaikui prasidėjo ar progresuoja sunki neurologinė liga.

ŽIV infekcija nelaikoma kontraindikacija skiepyti Boostrix. Paskiepijus pacientus, kurių imuninė sistema yra nuslopinta, gali būti nepasiektas tikėtinas imunologinis atsakas.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Boostrix vartojimas kartu su kitomis inaktyvuotomis vakcinomis ar su imunoglobulinu nėra ištirtas. Nepanašu, kad kartu vartojant šiuos preparatus būtų sutrikdytas imuninis atsakas. Jei būtina, Boostrix galima vartoti tuo pačiu metu, kaip ir kitas vakcinas ar imunoglobuliną, suleidžiant į skirtingas vietas.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos