Temos
AVAXIM
Vaistinis preparatas: AVAXIM
Puslapis: 2


Skiepyti nuo hepatito A rekomenduojama žmones, galinčius užsikrėsti hepatito A virusu:

? neimunizuotus paauglius nuo 16 metų amžiaus ir suaugusiuosius keliaujančius į endemiškas zonas;

? suaugusiuosius, kuriems labai didelė rizika užsikrėsti darbe: vaikų lopšelio darbuotojus, neįgalių vaikų ir jaunų žmonių globos įstaigų ir namų darbuotojus, nutekamųjų vandenų ir maisto ruošimo darbuotojus;

? paauglius nuo 16 metų amžiaus, gyvenančius globos namuose ir neįgaliųjų vaikų ir jaunuolių įstaigose;

? paauglius nuo 16 metų amžiaus ir suaugusiuosius, kuriems yra specifinė rizika: hemofilija, kartotiniai kraujo perpylimai, priklausomybė intraveniniams narkotikams, homoseksualiniai santykiai;

? paauglius nuo 16 metų amžiaus ir suaugusiuosius, infekuotus hepatito B viruso (lėtinė infekcija).

Vakcinos negalima švirkšti į kraujagysles. Įdūrus adatą, reikia įsitikinti, ar ji nepataikė į kraujagyslę.

Kaip ir skiepijant kitomis vakcinomis, rekomenduojama turėti injekcinio adrenalino tirpalo, jeigu pasireikštų anafilaksinė reakcija.

Vakcinos negalima švirkšti nei į sėdmenis, dėl nevienodo riebalinio audinio storio, nei į odą, nes galimas silpnesnis imuninis atsakas.

Gydant imunosupresantais arba esant imunodeficitui, gali sumažėti vakcinos imunogeniškumas. Tuomet reikėtų palaukti imunosupresinio gydymo pabaigos arba nustatyti antikūnų atsaką apsaugai įvertinti. Žmones, kuriems yra lėtinis imunodeficitas, pvz., ŽIV infekcija, rekomenduojama skiepyti, jeigu esanti liga netrukdo antikūnų atsakui, nors ir ribotam, pasireikšti.

Dėl inkubacinio periodo infekcija gali jau būti, bet dar kliniškai nepasireikšti vakcinacijos metu. Šiuo atveju skiepijimas gali neturėti jokios įtakos hepatito A eigai.

Jei asmuo jau turi imunitetą hepatitui A (augęs vietovėje su dideliu epideminiu hepatito A paplitimu ir (arba) sirgęs hepatitu A), vakcinuoti nebūtina. Tokiu atveju reiktu ištirti serumą dėl antikūnų prieš hepatitą A. Jei tyrimas neatliktas, seropozityviems asmenims vakcina nėra kontraindikuotina. AVAXIM 160 V vakcina yra gerai toleruojama ir seroteigiamų ir seroneigiamų asmenų (žr. 4.8 skyrių). Netirta, kaip vakcina veikia pacientus, sergančius kepenų ligomis, todėl juos skiepyti reikia atsargiai.

Išskirtinais atvejais pacientams, kuriems yra trombocitopenija arba padidėjęs kraujavimo pavojus, vakciną galima švirkšti į poodį.

Kaip ir kitos vakcinos, AVAXIM 160 V nesukelia apsauginio atsako 100% paskiepytų asmenų.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika



Kartu su šia vakcina galima švirkšti imunoglobulinų į skirtingas kūno vietas. Vakcinos apsauginės funkcijos lygis nesikeičia, tačiau antikūnų kiekis gali būti mažesnis, lyginant su tuo, kai vakcina švirkščiama viena.

Ši vakcina yra inaktyvinta, todėl kartu švirkščiant į skirtingas vietas kitas inaktyvintas vakcinas, paprastai jokios sąveikos nebūna.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos