Temos
Parlazin
Vaistinis preparatas: Parlazin
Puslapis: 2


Smarkiai sutrikusi inkstų funkcija (kreatinino klirensas mažesnis negu 10 ml/min.).

Pacientams, sergantiems retomis įgimtomis galaktozės netolerancijos, Lapp laktazės stygiaus ar gliukozės ir galaktozės malabsorbcijos ligomis, cetirizino plėvele dengtų tablečių vartoti negalima.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Vartojant terapines dozes kliniškai reikšmingos sąveikos su alkoholiu nepastebėta (kai alkoholio kiekis kraujyje 0,5 g/l), tačiau, jei kartu vartojamas alkoholis, rekomenduojama imtis atsargumo priemonių.

Atsargiai vartoti sergantiems epilepsija ir pacientams, kuriems yra traukulių pavojus.

Plėvele dengtų tablečių nerekomenduojama vartoti jaunesniems nei 6 metų vaikams, kadangi nėra galimybės parinkti tinkamą dozę.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Dėl cetirizino farmakokinetinių, farmakodinaminių savybių ir tolerancijos pobūdžio jokių sąveikų su šiuo antihistamininiu vaistiniu preparatu nesitikima. Atliekant vaistų sąveikos tyrimus nebuvo pastebėta nei farmakodinaminės, nei reikšmingos farmakokinetinės sąveikos, ypač su pseudoefedrinu ar teofilinu (400 mg per parą).

Maistas nesumažina cetirizino absorbcijos kiekio, tačiau ją sulėtina.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Duomenų apie cetirizino vartojimą nėštumo metu yra labai nedaug. Tyrimai su gyvūnais neparodė tiesioginio ar netiesioginio kenksmingo poveikio nėštumo eigai, embriono ar vaisiaus vystymuisi, gimdymui ar postnataliniam vystymuisi. Nėščioms ir žindančioms moterims šio vaistinio preparato reikia skirti atsargiai, kadangi cetirizino patenka į motinos pieną.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Objektyviai vertinant gebėjimą vairuoti, reakcijos sulėtėjimą ir darbą prie konvejerio, nenustatyta kliniškai reikšmingo rekomenduojamos 10 mg dozės poveikio.

Pacientai, kurie ruošiasi vairuoti, užsiimti veikla, galinčia sukelti pavojų, ar valdyti mechanizmus, turi neviršyti rekomenduojamos dozės ir atsižvelgti į vaistinio preparato sukeliamą poveikį. Jeigu vaistiniam preparatui jautrūs pacientai kartu vartoja alkoholį ar kitus CNS slopinančius preparatus, gali dar labiau sumažėti jų budrumas ir pablogėti gebėjimas atlikti veiksmus.

Nepageidaujamas poveikis

Klinikinių tyrimų metu nustatyta, kad cetirizinas, vartojamas rekomenduojamomis dozėmis, sukelia nedidelį nepageidaujamą poveikį CNS, įskaitant mieguistumą, nuovargį, svaigulį ir galvos skausmą. Kai kuriais atvejais buvo pranešta apie paradoksinį CNS sujaudinimą.

Nors cetirizinas yra selektyvus periferinių H1-receptorių antagonistas ir santykinai neturi anticholinerginio poveikio, pasitaikė atskirų pasunkėjusio šlapinimosi, akies akomodacijos sutrikimų bei sausumo burnoje atvejų.

Buvo pranešta apie kepenų funkcijos sutrikimo atvejus, pasireiškiančius kepenų fermentų aktyvumo ir bilirubino kiekio padidėjimu. Dauguma šių sutrikimų paprastai praeina nutraukus gydymą cetirizino dihidrochloridu.

Klinikiniai tyrimai

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos