Temos
Palin
Vaistinis preparatas: Palin
Puslapis: 3


Sujaudinimas, slopinimas, sumišimas ir haliucinacijos.

Nervų sistemos sutrikimai

Retai pasitaiko drebėjimas, miego bei jutimo sutrikimai ir traukuliai.

Akių sutrikimai

Galimas regos sutrikimas.

Ausų ir labirintų sutrikimai

Retai gali pasireikšti galvos sukimasis.

Virškinimo trakto sutrikimai

Nuo Palin jų pasitaiko dažniausiai - 3-13% atvejų; paprastai jie nesunkūs: apetito stoka, skausmas epigastriume, rėmuo, pykinimas, vidurių pūtimas, pilvo skausmas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Padidėjusio jautrumo reakcijos gali pasireikšti bėrimu, nestipriu niežuliu, fotosensibilizacija ar toksine epidermio nekroze. Jos yra praeinančios. Yra pasitaikę anafilaksinių reakcijų. Galimas kryžminis jautrumas chinolonams.

Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai

Tyrimų su jaunais gyvūnais metu yra pasitaikę sąnarių pakenkimo atvejų. Gydant vaikus kitais chinolonais (nalidikso rūgštimi, ciprofloksacinu) retais atvejais yra pasitaikę ūmus sąnarių pakenkimas bei sausgyslių uždegimas. Gali pasireikšti raumenų silpnumas, mialgija.

4.9 Perdozavimas

Perdozavimas gali sukelti simptomus, kurie aprašyti 4.8 skyriuje.

Gali pykinti, vemiama, svaigsta ar skauda galva, apkvaištama, atsiranda drebulys, traukulių. Jeigu pacientas turi sąmonę, reikia išvalyti skrandį (sukelti vėmimą) ir duoti gerti aktyvintos anglies. Pipemido rūgštis gali būti pašalinta iš organizmo hemodializės būdu (90% per 6 valandas).

Jeigu atsiranda neurologinių šalutinių reiškinių (taip pat epilepsiją primenančių traukulių), gydoma simptomiškai (diazepamu).

5. FARMAKOLOGINĖS savybės

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – Sistemiškai veikiantys priešinfekciniai vaistai, kiti chinolonai, ATC kodas – J01MB04.

Pipemido rūgštis yra chinolonų grupės urologinis antiseptikas. Chinolonai yra labai veiksmingi, plataus veikimo spektro antibiotikai.

Veikimo mechanizmas

Pipemido rūgštis, pagal tai, kokia jos koncentracija susikaupia infekcijos vietoje, sukelia bakteriostatinį ar baktericidinį poveikį. Ji slopina bakterijų topoizomerazę II (taip pat vadinamą DNR giraze), kuri dalyvauja bakterijų DNR replikacijos, transkripcijos, atkūrimo, rekombinacijos ir transpozicijos reakcijose, todėl suyra bakterijų DNR.

Mažiausios slopinamosios koncentracijos reikšmės

S (jautrūs) <= 8mg/l ir R (atsparūs)>=16mg/l

Atspariais tapusių mikroorganizmų kiekis, priklausomai nuo geografinės vietos ir laiko, gali skirtis, todėl reikia susipažinti su vietine informacija apie atsparumą, ypač gydant sunkias užkrečiamąsias ligas. Jeigu vietinis vyraujantis mikroorganizmų atsparumas yra toks, kad preparato veiksmingumas nors tik kai kurių infekcinių ligų atveju yra abejotinas, prireikus galima kreiptis į ekspertą patarimo.

Antibakterinio poveikio spektras

Paprastai jautrios padermės

*

*

*Aerobai

*

*

*Gramneigiami aerobai

*Proteus sp., E. coli, Citrobacter sp., Haemophillus influenzae, Morganella morganii, Serratia sp.

*

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos