Temos
Palin
Vaistinis preparatas: Palin
Puslapis: 2


In vitro tyrimų metu pastebėtas porfirinogeninis pipemido rūgšties poveikis. Todėl gydant porfirija sergančius pacientus reikia atidžiai sekti dėl porfirino nusėdimo ir ūmios porfirininės krizės.

Kadangi chinolonai gali provokuoti ūmią hemolizinę krizę, pacientus, turinčius gliukozės-6-fosfato dehidrogernazės trūkumą, reikėtų gydyti atsargiai.

Svarbi informacija apie pagalbines Palin medžiagas

Palin kietose kapsulėse yra juodojo dažiklio PN E 151, galinčio sukelti alergines reakcijas, taip pat ir astmą. Alerginės reakcijos dažniau kyla acetilsalicilo rūgščiai jautriems žmonėms.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Vartojant pipemido rūgštį kartu su teofilinu, jo pusinės eliminacijos periodas pailgėja, klirensas – atitinkamai sumažėja, o koncentracija serume padidėja 40 – 80 %. Todėl tokiais atvejais reikia dažnai nustatinėti teofilino serumo koncentraciją.

Visi chinolonų grupės antibiotikai padidina kofeino koncentraciją; pipemido rūgštis – 2-4 kartus.

Antacidiniai vaistai (aliuminio, magnio, kalcio preparatai) ir sukralfatas ženkliai sumažina pipemido rūgšties rezorbciją. Dėl to jų gerti vienu metu su pipemido rūgštimi nepatariama. Tarp šių vaistų vartojimo turėtų būti 2-3 valandų pertrauka. Šios sąveikos nėra pastebėta kartu vartojant cimetidiną ar ranitidiną.

Pipemido rūgštis, vartojama kartu su varfarinu, sustiprina pastarojo krešumą mažinantį poveikį.

Kartu su chinolonais vartojant nesteroidinius vaistus nuo uždegimo padidėja traukulių pavojus.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nėštumas

Pipemido rūgšties teratogeninio poveikio klinkiniuose tyrimuse su nėščiais gyvūnais ir nėščiomis moterimis neaptikta. Antra vertus, kol nėra gerai kontroliuojamų studijų rezultatų, Palin nėštumo metu neturėtų būti vartojamas.

Žindymas

Kadangi nedaug pipemido rūgšties patenka į motinos pieną, žindymo laikotarpio metu Palin neturėtų būti vartojamas.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Kai kuriems žmonėms vaistas gali sukelti galvos sukimąsi bei regėjimo sutrikimus ir tuo būdu pakenkti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Dažniausiai pipemido rūgštis gerai toleruojama. Paprastai dėl šalutinių reiškinių gydymo nutraukti nereikia. Nepageidaujamas poveikis paprastai būna silpnas ir praeinantis ir pasireiškia iki 15% atvejų.

Dažniausiai (3-13% atvejų pasitaiko skrandžio ir žarnyno sutrikimai, kurie paprastai būna silpni arba vidutinio sunkumo ir praeinantys.

Pasireiškus padidėjusio jautrumo reakcijos, anafilaksinio šoko , toksinės epidermolizės požymiams ar traukuliams gydymą reikia nutraukti nedelsiant.

Nepageidaujamas poveikis pagal organų sistemas:

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai

Retai galima eozinofilija, o pagyvenusiems bei inkstų veiklos sutrikimą turintiems stebėta praeinanti trombocitopenija. Pacientams, turintiems gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės trūkumą, gali prasidėti hemolizinė mažakraujystė (žr. 4.4 skyriuje).

Psichikos sutrikimai

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos