Temos
Diabrezide
Vaistinis preparatas: Diabrezide
Puslapis: 2


Labai svarbu informuoti ligonį apie tai, kad būtina laikytis dietos, vengti infekcijos, gydytojo nurodymu atlikti laboratorinius tyrimus, kad laiku būtų galima nustatyti rodmenų pokyčius. Ypatingais atvejais (guldant į ligoninę po nelaimingo atsitikimo, susirgus ne darbo dienomis ir t.t.) pacientas privalo įspėti gydytoją, kad serga cukriniu diabetu.

Atliekant chirurgines operacijas, sutrikus metabolizmui, susirgus infekcine liga arba karščiuojant, laikinai gali reikėti gydyti insulinu. Vyresniojo amžiaus žmonėms galima ne tokia griežta glikemijos kontrolė.

Jeigu yra inkstų ar antinksčių nepakankamumas, labai sutrikusi kepenų funkcija, ligonis išsekęs ar senyvas, reikia laikytis įprastinių gydymo nuo cukrinio diabeto atsargumo priemonių ir mažinti vaisto dozę.

Sulfonilšlapalo dariniais galima gydyti tik simptominiu, neketogeninu cukriniu diabetu sergančius suaugusius žmones, jei šios ligos nepavyksta kontroliuoti dieta ar kitomis nefarmakologinėmis priemonėmis ir negalima vartoti insulino.

Hipoglikemija

Visų sulfonilšlapalo darinių didelės dozės gali sukelti hipoglikemiją, galinčią sukelti neurologinių pažeidimų arba mirtį.

Diabrezide gali sukelti hipoglikemiją tokiais atvejais:

su maistu į organizmą patenka per mažai gliukozės arba valgomas nepakankamai kaloringas maistas;

geriama per didelė dozė arba atsitiktinai perdozuota;

per didelis fizinis aktyvumas;

yra nekompensuotas skydliaukės funkcijos sutrikimas.

Norint sumažinti hipoglikemijos pavojų, rekomenduojama gydymą pradėti nuo mažesnės Diabrezide dozės.

Kad neatsirastų hipoglikemijos epizodų, svarbu tinkamai parinkti tinkamą dozę. Dėl inkstų arba kepenų nepakankamumo gali padidėti vaisto kiekis organizme, vėliau sumažėti gliukoneogenezė, padidėti sunkių hipoglikeminių reakcijų atsiradimo pavojus.

Vyresniojo amžiaus, nusilpę, išsekę, antinksčių arba hipofizės nepakankamumu sergantys pacientai, yra ypač jautrūs gliukozės kiekį mažinančių vaistų poveikiui. Hipoglikemiją gali būti sunku atpažinti, jei ligonis yra pagyvenęs arba vartoja beta adrenoreceptorius blokuojančių preparatų. Hipoglikemija labiau tikėtina nepakankamai valgant, po sunkaus ir ilgo fizinio krūvio, išgėrus alkoholio arba vartojant daugiau nei vieną gliukozės kiekį mažinantį vaistą.

Hipoglikemija greitai sumažėja pavartojus angliavandenių (gliukozės arba cukraus): suvalgius gabalėlį cukraus, išgėrus cukrumi saldintų vaisių sulčių arba arbatos (žr. 4.9 skyrių). Vadinasi, pacientas nuolat turi nešiotis mažiausiai 1-2 gabalėlius cukraus.

Kad hipoglikemijos pavojus būtų mažesnis, pirmą kartą skiriant Diabrezide, pacientą būtina supažindinti su visomis atsargumo priemonėmis, pirmus kelis mėnesius koreguoti vaisto dozę atsižvelgiant į gliukozės kiekį kraujyje ir pradėti gydyti mažesne doze, ypač vyresnio amžiaus pacientus bei ligonius, kurių sutrikusi inkstų arba kepenų funkcija.

Praradus gliukozės koncentracijos kraujyje kontrolę

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos