Temos
Acetylcystein STADA
Vaistinis preparatas: Acetylcystein STADA
Puslapis: 2


Teiginys, kad acetilcisteinas ar kitokie gleives skystinantys preparatai mažina antibiotikų veiksmingumą, pagrįstas tik tyrimų in vitro, kurių metu medžiagos buvo maišomos, duomenimis. Vis dėlto, saugumo sumetimais antibiotikus su acetilcisteinu vienu metu gerti negalima, tarp šių preparatų vartojimo turėtų būti mažiausiai 2 valandų pertrauka. Tyrimų in vitro duomenimis, acetilcisteinas nesiderina su pusiau sintetiniais penicilinais, tetraciklinais, cefalosporinais bei aminoglikozidais, tačiau su amoksicilinu, doksiciklinu, eritromicinu, tiamfenikoliu bei cefuroksimu jį vartoti galima.

Yra duomenų, kad acetilcisteinas stiprina kartu vartojamo glicerolio trinitrato (nitroglicerino) kraujagysles plečiantį bei trombocitų agregaciją slopinantį poveikį. Ar toks poveikis reikšmingas klinikai, kol kas neaišku.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nenustatyta, ar acetilcisteiną vartoti nėštumo ir žindymo laikotarpiu yra saugu, todėl nėščioms moterims ir žindyvėms Acetylcystein STADA 200 mg tablečių vartoti negalima. Tyrimais su gyvūnais (triušiais ir žiurkėmis) nenustatyta preparato teratogeninio poveikio.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Acetylcystein STADA 200 mg tabletės gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Nepageidaujami reiškiniai suskirstyti pagal pasireiškimo dažnumą:

labai dažni (daugiau kaip vienam iš 10 pacientų, vartojusių šį vaistą),

dažni (mažiau kaip vienam iš 10, bet daugiau kaip vienam iš 100 pacientų, vartojusių šį vaistą),

nedažni (mažiau kaip vienam iš 100, bet daugiau kaip vienam iš 1000 pacientų, vartojusių šį vaistą),

reti (mažiau kaip vienam iš 1000, bet daugiau kaip vienam iš 10000 pacientų, vartojusių šį vaistą),

labai reti (mažiau kaip vienam iš 10000 pacientų, vartojusių šį vaistą, tarp jų pavieniai atvejai).

Nedažnai gali pasireikšti stomatitas, galvos skausmas ir spengimas ausyse (tinnitus).

Pastebėta retų rėmens, pykinimo, vėmimo ir viduriavimo atvejų.

Pastebėta labai retų atvejų, kai, vartojant acetilcisteiną, atsirado alerginių reakcijų, pvz., niežulys, dilgėlinė, egzantema, išbėrimas, bronchų spazmas, tachikardija, staigus kraujospūdžio sumažėjimas.

Labai retai stebėtas bronchų spazmas dažniausiai pasireiškė bronchine astma sergantiems pacientams, kurių bronchų sistema yra hiperreaktyvi.

Retai acetilcisteiną vartojantiems pacientams gali atsirasti kraujavimas, kuris kartais prasideda padidėjusio jautrumo reakcijos metu. Įvairių tyrimų duomenimis, acetilcisteinas mažina trombocitų agregaciją, tačiau tokio poveikio svarbos klinikai kol kas dar neįmanoma nustatyti.

4.9 Perdozavimas

Vartojant geriamąjį acetilcisteiną, iki šiol nenustatyta nė vieno perdozavimo sukelto toksinio poveikio atvejo. Ilgiau kaip tris mėnesius savanoriams, vartojusiems acetilcisteino po 11,6 g per parą, sunkaus nepageidaujamo poveikio nepastebėta.

Apsinuodijimo simptomai

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos