Temos
TETRAXIM
Vaistinis preparatas: TETRAXIM
Puslapis: 2


Vakcinos poveikis gali mažėti, jei vartojama imuninę sistemą slopinančių vaistų ar jei imuninė sistema yra susilpnėjusi, todėl rekomenduojama palaukti gydymo ar ligos pabaigos prieš skiepijimą. Tuo atveju, jeigu yra lėtinis imuninės sistemos nepakankamumas pvz., užsikrėtus ŽIV, skiepyti rekomenduojama, net jei manoma, kad teigiamas poveikis bus nedidelis.

Jeigu brachialinis neuritas ir Guillain-Bare sindromas buvo pastebėti pavartojus vakciną, kurios sudėtyje yra stabligės anatoksinas, prieš skiriant vakciną, sudėtyje turinčios stabligės anatoksinų turėtumėte įvertinti skiepijimo naudos ir žalos santykį.

Vakcinacija dažnai pateisinama kūdikiams, kuriems pirminė imunizacijos schema yra nebaigta (pvz. paskirta mažiau nei trys dozės).

Nešvirkšti į veną, įsitikinkite, kad adata nepataikė į kraujagyslę. Nešvirkšti į odą.

Kaip ir bet kuri injekuojama vakcina, TETRAXIM turi būti atsargiai švirkščiama asmenims, kuriems nustatyta trombocitopenija ar kraujavimo sutrikimų, kadangi vartojant į raumenis gali prasidėti kraujavimas.

Skiepijimas turėtų būti atidėtas esant karščiavimui ar sergant ūmine liga.

Prieš vakcinaciją turi būti ivertinta medicininė anamnezė (ypatingai atsižvelgiant i vakcinacijos anamnezę ir bet kokių pašalinių reakcijų pasireiškimą) ir atliekamas klinikinis ištyrimas.

Reikia atsargiai skirti sekančias vakcinos su kokliušo komponentu dozes, jei po pirminio skiepijimo pasireiškė laikinos reakcijos:

Didesnė kaip 40(C temperatūra atsiradusi per 48 val. ir nėra susijusi su kitu atpažintu atveju;

Kolapsas ar šoko būsena (hipotonijos sumažėjusio atsako epizodas) pasireiškusi per 48 val. po skiepijimo;

Nepaliaujamas, nenuraminamas verksmas trunkantis ? 3 valandas, pasireiškiantis per 48 val. po skiepijimo.

Febriliniai ar nefebriliniai traukuliai, pasireiškiantys per 3 dienas po skiepijimo.

Buvę febriliniai traukuliai, nesusiję su ankstesne vakcinacija, nėra kontraindikacija imunizacijai.

Tačiau tokiems vaikams labai svarbu stebėti kūno temperatūrą 48 val. po vakcinacijos ir reguliariai vartoti antipiretikus 48 val.

Pacientus, kuriems yra buvę nefebrilinių traukulių, nesusijusių su vakcinacija, prieš priimant sprendimą imunizuoti privalo įvertinti specialistas.

Jei po vakcinos, kurios sudėtyje yra b tipo Haemophilus influenzae komponento, injekcijos pasireiškia kojų edeminė reakcija, difterijos-stabligės-kokliušo-poliomielito vakciną ir konjuguotą b tipo Haemophilus influenzae vakciną reikia švirkšti į skirtingas vietas ir skirtingomis dienomis.

Kaip ir vartojant visas vakcinas, reikia turėti paruoštas medicinos priemones neatidėliotinam retos anafilaksinės reakcijos, galinčios pasireikšti po vakcinacijos, gydymui.

Skiriant pirminę imunizaciją labai neišnešiotiems kūdikiams (gimusiems 28 nėštumo savaitę ar anksčiau), ypač tiems, kurių kvėpavimo organai nesubrendę, reikia atsižvelgti į galimą apnėjos riziką ir poreikį stebėti kvėpavimą 48-72 valandas.

4.5. Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos