Temos
Varilrix
Vaistinis preparatas: Varilrix
Puslapis: 2


- viena Varilrix dozė gali būti skiriama vaikams, kurie jau gavo vieną kitos vėjaraupių vakcinos dozę;

- po vienos Varilrix dozės gali būti skiriama viena kitos vėjaraupių vakcinos dozė.

Vartojimo metodas

Varilrix švirkščiama po oda. Tinkamiausia vieta injekcijai – žastas (deltinė sritis).

Paruoštos vakcinos spalva priklausomai nuo pH gali įvairuoti nuo gelsvai rausvos iki rožinės.

4.3 Kontraindikacijos

Pirminis arba įgytas imunodeficitas, kai suminis limfocitų skaičius mažesnis kaip 1200/mm3 ar yra kitų ląstelinio imuniteto nepakankamumo požymių (pvz.: sergant leukemija, limfoma, kraujo diskrazija, klinikiniais požymiais pasireiškiant ŽIV infekcijai, pacientai gydomi imunosupresantais, įskaitant dideles kortikosteroidų dozes).

Buvę sisteminės padidėjusio jautrumo reakcijos į neomiciną, bet kurią pagalbinę medžiagą ar kitą vakciną nuo vėjaraupių.

Nėštumo laikotarpis.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Vakcinaciją Varilrix (kaip ir kitomis vakcinomis) reikėtų atidėti asmenims, sergantiems ūminėmis sunkiomis ligomis su karščiavimu. Jei žmogus neserga kitomis ligomis, tai lengva infekcija nėra kontraindikacija skiepyti.

Švirkščiant šios vakcinos (kaip ir kitų), gydytojas turėtų būti pasirengęs skubiai imtis reikiamų gydymo priemonių ir atitinkamam paciento stebėjimui, jei pasireikštų anafilaksinė reakcija (ji pasitaiko retai).

Rekomenduojama skiepyti imuniteto neturinčius sveikus žmones, artimai kontaktuojančius su asmenimis, kuriems yra sunkių vėjaraupių pavojus, norint sumažinti pastarųjų apsikrėtimo natūralaus tipo virusu tikimybę. Artimai kontaktuojančiais žmonėmis laikomi tėvai, broliai ir seserys, taip pat gydytojai ir vidurinis medicinos personalas.

Buvo atvejų, kai asmenys, skiepyti Varilrix (kaip ir kitomis vakcinomis nuo vėjaraupių), vis dėlto susirgo šia liga. Tokiais atvejais liga paprastai būna lengva, žaizdų atsiranda mažiau, o karščiavimas ir kosulys būna silpnesni negu neskiepytiems asmenims.

Nustatyta, kad labai retais atvejais vakcinos Okos virusas iš vakcinuotųjų asmenų organizmo patenka su jais kontaktuojantiems serologiškai neigiamiems asmenims. Lengvas bėrimo pobūdis kitomis ligomis nesergantiems kontaktavusiems asmenims rodo kad, perėjęs iš vieno žmogaus organizmo į kitą, virusas lieka susilpnintas.

Varilrix nereikėtų vartoti į odą. Be to, jo niekada negalima švirkšti į veną.

Sudėtyje yra 6 mg pagalbinės medžiagos sorbitolio. Vakcinos negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – fruktozės netoleravimas.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Asmenims, kurie buvo imunizuoti imunoglobulinais, arba kuriems buvo perpilta kraujo, vakcinaciją reikėtų atidėti bent 3 mėn., kadangi kitaip ji gali būti neveiksminga dėl pasyviu būdu įgytų vėjaraupių antikūnų.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos