Temos
Octanate
Vaistinis preparatas: Octanate
Puslapis: 3


Kaip ir vartojant kitus baltymų preparatus, gali pasireikšti alerginio tipo padidėjusio jautrumo reakcijų. Be VIII faktoriaus, preparate yra kitų žmogaus baltymų pėdsakų. Pacientus būtina supažindinti su ankstyvaisiais padidėjusio jautrumo reakcijos požymiais, įskaitant pūsles, išplitusią dilgėlinę, krūtinės spaudimą, švokštimą, hipotenziją ir anafilaksiją. Jei pasireiškia šių požymių, būtina nedelsiant nutraukti vaisto vartojimą ir kreiptis į gydytoją.

Ištikus šokui, būtina taikyti standartinį šoko gydymą.

Susidarę VIII faktorių neutralizuojantys antikūnai (inhibitoriai) yra žinoma hemofilija A sergančiųjų gydymo komplikacija. Šie inhibitoriai – IgG imunoglobulinai yra nukreipti prieš VIII faktoriaus prokoaguliacinį aktyvumą, kuris apibūdinamas Bethesda vienetais (BV)/ml plazmos, naudojant atitinkamą tyrimą. Inhibitoriaus atsiradimo rizika susijusi su VIII faktoriaus vartojimu, didžiausia būna per pirmąsias 20 vartojimo dienų. Retai inhibitorių gali atsirasti po pirmųjų 100 vartojimo dienų. Žmogaus VIII koaguliacijos faktoriumi gydomą pacientą būtina atidžiai stebėti (atlikti atitinkamus klinikinius ir laboratorinius tyrimus) dėl slopinamųjų antikūnų atsiradimo. Taip pat žr. 4.8 skyrių.

Literatūroje yra duomenų, rodančių ryšį tarp atsiradusio VIII faktoriaus inhibitoriaus ir alerginių reakcijų. Todėl pacientą, kuriam pasireiškia alerginė reakcijai, reikia ištirti dėl VIII faktoriaus inhibitoriaus. Pacientams, kuriems nustatoma VIII faktoriaus inhibitorių, padidėja anafilaksijos rizika, jei jie vėliau gydomi VIII faktoriaus preparatais. Todėl pirmą kartą VIII faktorių vartoti tik gydytojui paskyrus ir stebint medicinos personalui gydymo įstaigoje, kurioje gali būti suteikta tinkama pagalba pasireiškus alerginei reakcijai.

Vartojant iš žmogaus kraujo ar plazmos pagamintų preparatų, standartinės priemonės infekcijoms išvengti yra: donorų atrinkimas, kiekvieno donoro plazmos bei bendro plazmos kaupinio tyrimas dėl specifinių infekcijos žymenų bei efektyvių virusų inaktyvinimo/pašalinimo procedūrų įdiegimas į gamybos procesą. Nepaisant to, kai vartojama iš žmogaus kraujo ar plazmos pagamintų preparatų, negalima visiškai paneigti infekcinių ligų, sukeliamų perduoto infekcinio sukėlėjo, galimybės. Tai galima pasakyti ir apie nežinomus ar atsirandančius virusus ir kitus patogenus.

Taikomos priemonės efektyviai saugo nuo apvalkalą turinčių virusų, pavyzdžiui ŽIV, HBV ir HCV bei nuo apvalkalo neturinčio viruso HAV. Priemonės gali būti mažai veiksmingos prieš virusus be apvalkalo, pvz., parvovirusą B19. Parvovirusas B19 gali sukelti sunkių reakcijų nėščiosioms (vaisiaus infekcijos pavojus), ir asmenims, kuriems yra imunodeficitas ar padidėjusi eritrocitų gamyba (pvz., sergant hemolizine anemija).

Pacientai, kurie nuolat ar kartotinai gydomi plazmos VIII faktoriaus koncentratais, turėtų būti atitinkamai skiepijami (nuo hepatito A ir hepatito B).

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos