Temos
Vigantol Oel
Vaistinis preparatas: Vigantol Oel
Puslapis: 2


Vartojant preparatą, didesnis atsargumas būtinas pacientams:

gydomiems benzotiazino grupės preparatais (žr. 4.5 skyriuje),

sirgusiems inkstų akmenlige (žr. 4.3 skyriuje),

sergantiems sarkoidoze,

nėštumo laikotarpiu (žr. pastabas 4.6 skyriuje).

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Vitamino D3 poveikį gali mažinti barbitūratai ir fenitoinas.

Gliukokortikoidai, vartojami kartu su vitaminu D3, gali mažinti jo poveikį.

Jei kartu su vitaminu D3 vartojama širdį veikiančių glikozidų, gali didėti toksinis šių medikamentų poveikis. Tokiu atveju būtina nuolat stebėti elektrokardiogramos ir kalcio koncentracijos pokyčius.

Vitaminą D3 vartojant su benzotiadiazino grupės preparatais, kraujyje dažniau gali padidėti kalcio koncentracija.

Vitaminą D3 kartu su vitamino D metabolitais arba analogais galima vartoti tik būtiniausiu atveju ir tik kontroliuojant kalcio kiekį kraujyje.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Vartojant per didelę dozę, serume padidėja kalcio kiekis, per placentą į vaisių prasiskverbia vitamino D apykaitos produktų, todėl dažniau gali pasireikšti teratogeninis poveikis: gali lėtėti psichinis ir fizinis vaisiaus brendimas, atsirasti ypatingų aortos susiaurėjimo formų.

Vitamino D ir jo apykaitos produktų patenka į motinos pieną, tačiau atvejų, kad su motinos pienu patekęs vitaminas D žindomiems kūdikiams sukeltų perdozavimą, nepastebėta.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Nepasireiškia.

Nepageidaujamas poveikis

Nepageidaujamas vitamino D poveikis atsiranda dėl perdozavimo sukelto per didelio kalcio kiekio kraujyje. Priklausomai nuo preparato kiekio ir vartojimo trukmės kraujyje ir (arba) šlapime gali labai padidėti ir ilgai laikytis didelė kalcio koncentracija. Dėl kalcio pertekliaus gali atsirasti ūminių simptomų (širdies ritmo, psichikos, sąmonės sutrikimas, pykinimas, vėmimas) bei lėtinių pokyčių (padaugėja šlapimo, padidėja troškulys, išnyksta apetitas, sumažėja svoris, inkstuose atsiranda akmenų, inkstuose ir minkštuosiuose audiniuose – kaulėjimo židinių). Pavieniais atvejais ligonis gali net mirti.

Pseudohipoparatiroidizmo atveju būtina labai atidžiai stebėti, ar neatsirado apsinuodijimo simptomų, ir atsiminti, kad gali pasireikšti normalaus organizmo jautrumo vitaminui D fazė, kurios metu šio vitamino poreikis labai sumažėja.

4.9 Perdozavimas

Perdozavus būtina vartoti priemonių hiperkalcemijai, kuri dažnai būna atspari medikamentų poveikiui ir pavojinga gyvybei, šalinti.

Perdozavimo simptomai yra mažai specifiški ir pasireiškia kaip anoreksija, galvos skausmas, vėmimas, pykinimas, vidurių užkietėjimas, troškulys, poliurija, raumenų silpnumas, adinamija, dehidratacija.

Perdozavimui yra būdingi kai kurių biocheminių rodmenų pokyčiai: kraujyje ir šlapime padaugėja kalcio, serume padidėja 25-hidroksicholekalciferolio koncentracija.

Priklausomai nuo hiperkalcemijos laipsnio galima taikyti toliau išvardytas (reikšmingumo didėjimo tvarka) priemones:

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos